|
|
کدخبر: ۱۶۱۸۱۹

طاهری در گفت وگو با فارس خبر داد:

سخنگوی کمیسیون فرهنگی از بررسی ارائه مجوز ارتباط تصویری به رایتل در کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد.

سیدعلی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون گفت: در ابتدای جلسه امروز، ریاست کمیسیون با اشاره به جلسه مشترک روسای کمیسیون تخصصی مجلس از تکلیف برای کمیسیون های تخصصی جهت برگزاری جلسات منظم با دستگاه های دولتی برای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی خبر داد.

وی افزود: از آنجا که سیاست های فرهنگی یک جزء مهم از بحثاقتصاد و فرهنگ است قرار شد تا این کمیسیون نیز حضور مقتدرانه تری در این قضیه داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی ادامه داد: مسئله بعدی بحثارائه مجوز از سوی وزارت ارتباطات به رایتل جهت ارتباط تصویری است از آنجا که شورای عالی فضای مجازی بر طبق نظر علما ارتباطات تصویری را ممنوع اعلام کرده است اگر چنین امکانی برای رایتل فراهم شده باشد باید با آن برخورد شود.

طاهری همچنین به مصرف فرعی بودجه فرهنگی و اختصاص آن به برخی از دستگاه ها خبر داد و گفت: این دستگاه ها وظیفه فرهنگی ندارند و کمیسیون فرهنگی طی نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد با این قضیه شد.

وی افزود: لایحه جامع تعالی خانواده نیز بررسی آن به طور کامل در کمیسیون به پایان رسید و برای بررسی و تصویب نهایی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی همچنین از اصلاح دو ماده قانون خدمت وظیفه عمومی در این کمیسیون خبر داد.

انتهای پیام /

ارسال نظر