|
|
کدخبر: ۱۶۴۴۳۲

در همایش هیئت رزمندگان اسلام مطرح شد

عضو خبرگان رهبری با اشاره به شعار اعتدال که از سوی دولت یازدهم مطرح شد تصریح کرد: اعتدال یعنی اینکه به سخنان رهبری گوش دهیم و نباید شاهد این باشیم که برخی از حامیان و فعالان فتنه در سمت های مختلف دولتی حضور داشته باشند.

به گزارشخبرگزاری فارساز قم، آیت الله سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در بیستمین همایش سراسری هیئت پیروان عترت که در اردوگاه ولایت برگزار شد با اشاره به اینکه هیئت رزمندگان تشکلی است که به صورت منظم فعالیت می کند گفت: شکل گیری هیئت رزمندگان در بخش بانوان با عنوان هیئت پیران عترت اقدام قابل توجهی بوده و امیدواریم که منشا خدمات قابل توجهی باشد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یکی از ارکان مهم در جامعه اسلامی بهره گیری از قرآن در تمام مراحل زندگی است تصریح کرد: هیئت رزمندگان اسلام و هیئت پیروان عترت باید نسبت به آشنا کردن مردم با هشت سال دفاع مقدس اهتمام داشته باشند.

وی ضرورت توجه به جلب افراد در این هیئت ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: نباید با بروز کوچکترین مشکل افراد را از این جمع ها ترد کرد، به طور مثال اگر بانویی با حجاب نامناسب وارد هیئت رزمندگان شد باید این فرد را با شیوه صحیح راهنمایی کرد تا حجاب خود را اصلاح کند.

آیت الله خاتمی ضرورت فعالیت هیئت رزمندگان در بخش خانواده ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید برای افراد خانواده برنامه ریزی داشته و نباید فعالیت ها به برگزاری جلسات خلاصه شود.

وی با اشاره به اینکه نسل جوان باید از فرهنگ غرب دور شوند تاکید کرد: غربی ها می خواهند نسل جوان را از فرهنگ دینی و اسلامی دور کنند و باید هیئت رزمندگان با برگزاری جلساتی زمینه آگاه سازی جوانان را فراهم کند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه جهاد دینی یکی از مصادیق مهم جهاد به شمار می رود گفت: هیئت رزمندگان باید در عرصه جهاد دینی با قوت حرکت کرده و در عرصه فرهنگ که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند به فعالیت بپردازد.

وی با بیان اینکه ولایتمداری یکی از ویژگی ها و نشانه های مومنان است تصریح کرد: تشکلی را می توان دین مدار دانست که ولایتمداری سرلوحه امور آن باشد و در مسیر منویات مقام معظم رهبری حرکت کند.

خاتمی با اشاره به شعار اعتدال که از سوی دولت یازدهم مطرح شد تصریح کرد: اعتدال یعنی اینکه به سخنان رهبری گوش دهیم و نباید شاهد این باشیم که برخی از حامیان و فعالان فتنه در سمت های مختلف دولتی حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: حامیان فتنه که در سال ۸۸ مقابله رهبری ایستادند امروز در ظاهر نشان می دهند که از منویات ایشان پیروی می کنند در حالی که در واقعیت دنبال فعالیت های خود هستند؛ رهبری از اعضا و فعالان فتنه ناراحت هستند و این مسئله را ابراز کرده اند بنا بر این نباید شاهد حضور آنها در مسئولیت های دولتی باشیم.

امام جمعه موقت تهران به برگزاری مذاکرات با ۵ + ۱ اشاره کرد و اظهار داشت: ملت ایران همانگونه که در دوران دفاع مقدس از حق خود دفاع کرد، امروز نیز می تواند از حق خود دفاع کند؛ متاسفانه برخی ادعا می کنند که آمریکا قدرت مهم جهان بوده و باید با آنان مذاکره کرده و به توافق رسید،

آیت الله خاتمی بیان کرد: مقام معظم رهبری از اعضا و فعالان فتنه ۸۸ ناراحت هستند و در بسیاری از سخنرانی های خود از ناراحتی خود نسبت به آنان سخن می گوید از این رو نباید حامیان و فعالان فتنه ۸۸ در عرصه ها و سمت های دولتی فعالیتی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه باید همواره تشکل ها و هیئت ها ارتباط با روحانیت را حفظ کنند گفت: ارتباط با روحانیت رکن اصلی موفقیت است و تشکلی که روحانیت در آن نقش نداشته باشد به نوعی سکولار است.

انتهای پیام / ۲۲۵۸

ارسال نظر