|
|
کدخبر: ۱۶۴۴۶۰

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی:

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اهمیت فراموش نکردن دوران دفاع مقدس و نقش کلیدی آن در تربیت نسل های آینده گفت: نقش روحانیت در این مورد بسیار مهم است و آن ها باید از تجربیات دفاع مقدس در تربیت انسان ها استفاده کنند.

به گزارشخبرگزاری فارساز قم، حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی پیش از ظهر امروز در همایش ملی تجلیل از سازمان ها، مؤسسات و فعالان حوزوی راهیان نور در قم با بیان اینکه روحانیون در دفاع مقدس حضور چشمگیری داشتند اظهار کرد: آمار بالای شهدا روحانی نشان دهنده این مطلب است.

وی ضمن تشکر از تلاش های مدیریت حوزه های علمیه در افزایش حضور روحانیون در عرصه های مختلف گفت: مدیریت حوزه های علمیه امروز توانسته است که حضور روحانیون را مانند دوران جنگ فعال کند.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به نام گذاری امسال به نام «اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیرت جهادی» بیان کرد: اگر بخواهیم بر شعار سال جامه عمل بپوشانیم باید بهترین الگو دفاع مقدس باشد.

وی با بیان اینکه بحثاقتصاد در دفاع مقدس بسیار تأمل برانگیز است گفت: باید مشخص شود که رزمندگان ما چگونه و با چه توانی با تمام هستی در مقابل استکبار ایستادند.

مصلحی تصریح کرد: اگر در موضوع دفاع مقدس سرمایه گذاری داشته باشیم قطعاً تأثیر چشمگیری بر فرهنگ ما خواهد داشت.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری گفت: امروز مسئله تحریف در دفاع مقدس و انقلاب بسیار مهم است و دشمنان در این بخش سرمایه گذاری می کنند.

وزیر سابق اطلاعات عنوان کرد: دشمنان ما در تلاشند که مسیر انقلاب و دفاع مقدس را تحریف کنند و در داخل نیز متأسفانه عده ای در این راه حرکت می کنند.

وی تاکید کرد: در تدوین کتب باید دقت شود تا تحریف صورت نگیرد در غیر این صورت نسل بعد دچار چالش می شود.

مصلحی با اشاره به اهمیت فراموش نکردن دوران دفاع مقدس و نقش کلیدی در تربیت نسل های آینده گفت: نقش روحانیت در این مورد بسیار مهم است و آن ها باید از تجربیات دفاع مقدس در تربیت انسان ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس توانستیم استعدادها را شکوفا کنیم افزود: شهید حسن باقری یک نمونه از این استعدادها است که یک ساله توانست به یک تحلیل گر بزرگ نظامی تبدیل شود.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به زیارت با معرفت تاکید دارند گفت: اگر هزینه ها و برنامه ریزی ها انجام شود ولی نسبت به نسلی که با شب زنده داری ها و مبارزه با نفسانیات توانست به این جایگاه برسد معرفت حاصل نشود کاری از پیش نبرده ایم و این وظیفه ای است که توسط روحانیون باید صورت بگیرد.

وی بیان کرد: نظام ما با تهدید نرم مواجه است و برای مقابله با این تهدیدها ارزش های دفاع مقدس بهترین مقوله است.

مصلحی با اشاره به اهداف جنگ نرم ادامه داد: اهداف جنگ نرم تغییر باور، افکار، ساختار و رفتار است و ما باید به جنگ نرم در این ابعاد توجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه روحانیون وظیفه سنگین و بزرگی در نشر آثار دفاع مقدس دارند گفت: ستاد راهیان نور حوزه با یک تأخیر چند ساله شکل گرفته است و امیدوارم که بتوانیم این عقب ماندگی را جبران کنیم.

انتهای پیام / ۲۲۵۸ / ط۴۰

ارسال نظر