|
|
کدخبر: ۱۶۸۸۱۶

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

خبرگزاری تسنیم: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات کشور زیاد است، گفت: در حال حاضر کاهش ارزش پول ملی هزینه های زندگی مردم را افزایش داده است.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازرفسنجان، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی ظهر امروز در جمع ایثارگران در محل مسجد الزهرا(س) رفسنجان با اشاره به هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: جنگ هشت ساله زمانی بر ایران تحمیل شد که انقلاب اسلامی نو پا بود و یک حادثه ای استثنایی برای ملت ما رقم خورد.

وی تصریح کرد: انقلاب ما غریب و تنها بود و توطئه های دشمنان برای براندازی حکومت اسلامی بر کشور روا شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: جریان های ضد انقلاب در برخی از نقاط کشور نیز فعال بودند و چالش های زیادی برای نظام ما ایجاد کرده بودند اما آمریکا به پایان جنگ فکر نکرده بود و فقط به پیروزی بر ایران می اندیشید که در نهایت نتوانست به آرزوی خود برسد.

ابوترابی با بیان اینکه در هشت سال جنگ تمام قدرت های دنیا در کنار صدام بودند و تجهیزات مدرن نظامی علیه ما به کار می بردند، گفت: آن زمان حلبچه مورد حمله بمباران شیمیایی قرار گرفت و کسی دم از حقوق بشر نزد و امروز نیز اگر در سوریه گزارشی از مجروحیت شیمیایی شنیده شود به اسم دفاع از حقوق بشر، تحریم های جهانی را علیه آن کشور وا می دارند.

وی بیان کرد: قدرتی که توانسته نظام و کشور ایران را در برابر دشمنان شرق و غرب محکم نگه دارد، قدرت خداوند است که در بازوان توانای رزمندگان و ایثارگران جریان دارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پرچمداران این پیروزی بزرگ و افتخار آفرین جوانانی بودند که نظیر آن ها در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

ابوترابی به صبر اسرای ایران در زندان های عراق اشاره و بیان کرد: در حالی که در زندان های آمریکا و اروپا آمار خودکشی اسیران و افسردگی و بیماری های روانی آنان بالا بود، اسرای ایران اسارت را قطعه ای از بهشت می دانستند.

وی افزود: کشور ایران نقاط برجسته بسیاری دارد و کسانی که اهل خدمت و دینداری هستند، سبب پیشرفت کشور می شوند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دفاع مقدس را قله بلندی در تاریخ ایران و جهان خواند و تصریح کرد: شهدای گرانقدر با برکاتی که در جبهه ها داشتند امروز نیز بدن های مطهرشان به ایران حیات دوباره بخشیده است.

ابوترابی فرهنگ را لازمه هر کاری دانست و عنوان کرد: فرهنگ عاملی است که به اقتصاد، سیاست و وحدت ملی انسجام می بخشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلات کشور زیاد است، اظهارکرد: مردم با کاهش ارزش پول ملی هزینه های زندگیشان بالا رفته اما به وحدت ملی آسیبی نرسیده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ارزش پول ملی ارتقا پیدا خواهد کرد و فرهنگ و تولید در کشور رونق می یابند.

ابوترابی با بیان اینکه ما کشور فرش بودیم نه کشور نفت، تصریح کرد: انرژی هسته ای تنها جایگزین انرژی های فسیلی است و این دانش را ایران از انحصار ابرقدرت ها درآورده است.

وی گفت: گذشت آن دوران که ابر قدرت ها آینده را تنها برای خود می دیدند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با کمترین هزینه ها زمینه اشتغال را فراهم کرد، خاطرنشان کرد: اشتغال به منزله پشت میز نشستن نیست بلکه باید منابع ملی در راستای تولید و ایجاد ثروت با مشارکت مردم صرف شود.

انتهای پیام / ب

ارسال نظر