|
|
کدخبر: ۱۷۰۳۹۳

نادران

نماینده مردم تهران با اشاره به مفاسد اقتصادی و با بیان اینکه این مسئله خون دل بسیار دارد گفت: اگر دولت اراده دارد حقوق ملت را استیفا کند و معوقات بانکی را از گردن کلفت ها پس بگیرد و اسامی بدهکاران بالای ۵۰ میلیارد تومان را به مردم اعلام کند.

الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز یکشنبه با تبریک هفته معلم و سالگرد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: نقل است قبل از انقلاب مجری در معرفی حضرت آیت الله دستیغب گفت " صاحبان گناهان کبیره " و ایشان در ابتدای منبر متواضعانه فرمودند " البته صاحب قلب سلیم هم هستم "؛ امروز این حکایت ماست با دولت از جمله در برخی حوزه های اقتصادی به ویژه هدفمندی یارانه ها.

وی افزود: در لایحه بودجه سال جاری الحاقیه ای برای هدفمند سازی یارانه ها از سوی دولت به مجلس ارسال شد که براساس آن اجازه می خواست ۵۲ هزار میلیارد تومان از محل افزایش قیمت حامل های انرژی درآمد کسب کند و این به معنای افزایش متوسط ۸۵ درصدی قیمت حامل های انرژی بود که مجلس به حق، به دلیل مبهم بودن، آن را تصویب نکرد.

وی ادامه داد: شورای نگهبان در مورد تکلیف دولت، سوال داشت و آن را در جلسه ای که در دفتر ابوترابی فرد تشکیل شد نمایندگان کمیسیون حداکثر درآمد قابل تحقق ۴۲ هزار میلیارد تومان اعلام کردند ولی بنا بر اصرار نمایندگان دولت جلسه با ۴۸ هزار میلیارد تومان موافقت کرد. بعد امروز غیرمنصفانه به مردم گفته می شود اگر دولت به مصوبه مجلس عمل می کرد قیمت حامل های انرژی ۷۰ درصد افزایش می یافت.

این نماینده مجلس خطاب به دولت اظهار داشت: اولا اگر شما نمی خواستید چرا اصرار داشتید؟ چرا نمی گویید اگر ۵۲ هزار میلیارد تومان پیشنهادی شما اگر در مجلس تصویب می شد چه بلایی بر سر ملت می آمد؟ آقای روحانی کتمان حقیقت و اظهار ناقص آن با راستگویی ناسازگار است

وی افزود: آقای روحانی کتمان حقیقت با راستگویی ناسازگار است چرا دولت می خواهد از تنبیه و انصراف حرف بزند می گوید بر «اساس مصوبه مجلس»؟ چرا وقتی از افزایش حقوق ها حرف می زند اسم مجلس را نمی آورد؟

وی با بیان اینکه این خط نادرست در بحثتقاضاهای یارانه نیز دیده می شود گفت: به موجب قانون فقط افراد نیازمند می توانند ثبت نام کنند و به موجب قانون ارائه اطلاعات نادرست موجب استرداد از آنها می شود.

نادران با بیان اینکه سواره از پیاده چه خبری دارد گفت: صاحبان میلیاردی دولتی و غیر دولتی با شیوه مشمئز کننده ای از مردم می خواهند از یارانه ها انصراف دهند که مردم هم پاسخ آنها را دادند.

وی اظهار داشت: مردم پاسخ دولت را در بحثانصراف یارانه ها دادند؛ بهتر است آقای روحانی به جای متهم کردن دیگران و آدرس غلط دادن آسیب شناسی خود و دوستانش را آغاز کرده و از اشتباهی که مرتکب شده عذرخواهی کند. و مشاوران تندرو و کج فهم را از خود دور کند و از سرنوشت دولت های قبل درس عبرت بگیرد. وزیری که اعلام می کند ۱۰ میلیون افراد ثروتمند را شناسایی کرده پس چرا ماه ها معطل کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به جلسه با برخی مسئولان صدا و سیما گفت: در جلسه ای که مسئولان صدا و سیما با معاونان رئیس جمهور داشتند اعلام شد اگر تبلیغات شما به گونه ای باشد که مردم از یارانه ها انصراف دهند درصدی از آن را به شما می دهیم اما الان فحشش به صدا و سیما رسیده است. بنده عرض کردم اتفاقا درست بوده چرا که آنچه را ملت دادند دولت با صداوسیما نصف کرده است.

این نماینده مجلس همچنین درباره مذاکرات هسته ای اظهار داشت: درخصوص مذاکرات هسته ای که غریب به اتفاق مردم در جریان جزئیات نیستند و ما حق داریم دلواپس باشیم و هر توافقی برای محدود کردن غنی سازی از نظر ما مردود است و مجلس وظیفه خود را در این باره انجام می دهد.

نماینده مردم تهران با اشاره به مفاسد اقتصادی و با بیان اینکه این مسئله خون دل بسیار دارد گفت: اگر دولت اراده دارد حقوق ملت را استیفا کند و معوقات بانکی را از گردن کلفت ها پس بگیرد و اسامی بدهکاران بالای ۵۰ میلیارد تومان را به مردم اعلام کند.

نادران اظهار نظر درباره وحدت اصولگرایان را به دلیل ضیق وقت به زمان دیگری موکول کرد.

ارسال نظر