|
|
کدخبر: ۱۷۱۹۸۳

یونسی در نشست اصحاب فرهنگ با هاشمی:

دستیار ویژه رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران از تنوع بسیاری برخوردار است خاطرنشان کرد: همه اقوام ایرانی در یک واحد به نام ملت جای می گیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در نشست اصحاب فرهنگ با هاشمی که امروز در کتابخانه ملی برگزار شد، گفت: این مرکز میراثمکتوب و غیرمکتوب علمی و فرهنگی تاریخ ایران است که با توجه به اینکه این میراثدر حال زوال بود و باید به صورت متمرکز از آن نگهداری می شد در این مرکز این کار صورت گرفت.

وی با بیان اینکه فرهنگ اقوام ایرانی میراثزنده ایرانیان است خاطرنشان کرد: اگر می خواهید فرهنگ ایران زمین را مطالعه کنید این فرهنگ اقوام ایرانی است که می تواند در این زمینه به ما کمک کند در حالی که در بسیاری از شهرهای بزرگ برخی از این فرهنگ با دستخوش روبه رو شده و نگاه بدبینانه به آن قالب است.

یونسی ادامه داد: هنرمندان باید با خلق آثار و هنرهای نو تلاش کنند تا فرهنگ غنی ایرانیان را به دنبال معرفی کنند چراکه فرهنگ و تنوع فرهنگ ایرانی مانند فرهنگ کرد می دانیم بلوچ ایرانی و آذر ایرانی همچنان ناشناخته مانده است.

دستیار ویژه رئیس جمهور با بیان اینکه همه اقوام ایرانی در یک واحد به نام ملت جای می گیرند خاطرنشان کرد: ما یک ملت داریم که همه تنوع های فرهنگی در آن وجود دارد و اقوام مختلف در آن پایدار هستند و ما ملت بلوچ یا ملت کرد نداریم.

یونسی با دعوت محققان به مطالعه فرهنگ اقوام ایرانی تصریح کرد: از محققان دعوت می کنیم که مطالعه فرهنگ غنی ایرانی را در اولویت کاری خود قرار دهند.

دستیار ویژه رئیس جمهور در پایان با تشکر از هاشمی تصریح کرد: امیدوارم این امر روزی به تکامل برسد.

انتهای پیام /

ارسال نظر