|
|
کدخبر: ۱۷۳۳۴۷

تکرار / حاشیه های فارس از جلسه انتخاب رئیس دانشگاه تهران

دومین جلسه شورای انتخاب رئیس دانشگاه تهران در حالی برگزار شد که اعضای این شورا از پاسخ دادن به خبرنگاران خودداری کرده و تنها این نکته را بیان کردند که اعلام رئیس دانشگاه تهران از سوی وزیر علوم صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری فارس، دومین جلسه شورای منتخبان رئیس دانشگاه تهران، صبح دیروز - پنجشنبه - در سالن امیرکبیر این دانشگاه برگزار شد و تا بعدازظهر ادامه داشت که در این جلسه گزینه های ریاست دانشگاه تهران برنامه های خود را در حضور ۵۰ نفر از اعضای شورای منتخبان ارائه کردند.

«محمدحسین امید» سرپرست فعلی دانشگاه تهران که گزینه اصلی ریاست دانشگاه نیز به شمار می رود به عنوان نخستین گزینه برنامه های خود را اعلام کرد و از جلسه خارج شد.

یکی از گزینه ها که اعضای جلسه نام وی را فاش نکردند از ریاست دانشگاه انصراف داد و بقیه گزینه ها نیز برنامه های خود را اعلام کردند که پس از آن رأی گیری از اعضای شورای منتخبان صورت گرفت و رأی ها به صورت محرمانه به دفتر وزیر علوم ارسال شد.

خبرنگاران که در مدت برگزاری جلسه پشت درهای بسته دانشگاه تهران حضور داشتند پس از اتمام جلسه از اعضای شورا در رابطه با محتوای جلسه سوال کردند که تمام اعضا از پاسخگویی سر باز زده و اعلام می کردند که محتوای جلسه فقط از سوی رئیس شورای منتخبان اعلام می شود.

یکی از اعضای شورا در پاسخ به خبرنگاران گفت: رأی من را خانواده ام هم نمی دانند، دود سفید از وزارت علوم خارج می شود.

حجت الاسلام کلانتری نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران نیز در گفت وگو با خبرنگاران گفت: جلسه پایانی شورای منتخبان امروز برگزار شد و جلسه دیگری نداریم، رأی ها به دفتر وزیر ارسال می شود تا وزیر علوم در رابطه با تعیین رئیس تصمیم گیری کنند.

همچنین در این جلسه گودرزی وزیر ورزش و جوانان نیز حضور داشت که از پاسخگویی به خبرنگاران خودداری کرد.

گودرزی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است.

شایان ذکر است محمدحسین امید، موسوی، رحیمیان، کمره ای، حسینی و نیلی احمدآبادی گزینه های ریاست دانشگاه تهران هستند که امروز برنامه های خود را ارائه کردند.

انتهای پیام /

ارسال نظر