|
|
کدخبر: ۱۷۵۰۸۳

تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس به وزرای دولت:

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم زنجان در مجلس در تذکری شفاهی به وزیر نفت گفت: کشاورزان برای کاشت بهاره محصولات شان نیازمند گازوئیل هستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، محمد اسماعیلی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به حجت الاسلام روحانی، رئیس جمهور و محمد حجتی وزیر جهاد کشاورزی به دلیل توجه نکردن به تولید داخلی به ویژه در حوزه کشاورزی، گفت: متأسفانه کشاورزان منطقه طارم در حال حاضر با فروش نرفتن محصولات کشاورزی شان مواجه هستند که این روند باید اصلاح شود.

وی افزود: در حال حاضر در برخی از مناطق کشاورزان از برداشت محصولات شان خودداری کرده اند که این روند در بعضی محصولات نیز در حال تکرار است که به همین منظور، لازم است دولت با تقویت تعاونی های روستایی و خرید به موقع و با قیمت مناسب از کشاورزان حمایت کند.

نماینده مردم زنجان در مجلس در ادامه در تذکری به وزیر صنعت در مورد افزایش بی رویه قیمت ها، تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر نظارت جدی در بازار وجود ندارد و قیمت ها به صورت بی رویه افزایش یافته که در این رابطه فشار زیادی به مصرف کنندگان وارد کرده است. مسئولان باید با اقدامی جدی اجازه فعالیت دلالان و سودجویان را در این حوزه ندهند.

اسماعیلی همچنین در تذکری شفاهی به زنگنه، وزیر نفت در مورد ارائه نشدن به موقع گازوئیل به کشاورزان، گفت: کشاورزان در حال حاضر برای کاشت بهاره محصولات شان نیازمند گازوئیل هستند که به علت کوتاهی مسئولان، امسال کشاورزان مجبور شدند که گازوئیل را به قیمت آزاد تهیه کنند که این مسئله باعثشده تا هزینه های آن ها افزایش یابد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، همچنین مجید جلیل سرقلعه نماینده مردم لردگان در مجلس در تذکری شفاهی از هیئت رئیسه مجلس به دلیل برنامه ریزی سفرهای استانی کمیسیون های تخصصی به منظور اجرای وظیفه نظارتی مجلس، گفت: از اعضای کمیسیون عمران به دلیل سفر به استان چهارمحال و بختیاری تشکر می کنم.

وی افزود: حضور مسئولان استانی وزارت نیرو در این سفر کمرنگ بود، زیرا مشکل اصلی استان چهارمحال و بختیاری، نبود زیرساخت های آبرسانی به خصوص در حوزه کشاورزی است، به طوریکه سوء مدیریت در این وزارتخانه، کشاورزی استان را با مخاطره مواجه کرده است.

نماینده مردم لردگان در مجلس همچنین در ادامه از معطل ماندن طرح های آبرسانی روستاها و شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری انتقاد کرد و در تذکری شفاهی به ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تصریح کرد: آبروی نمایندگان در حوزه های انتخابیه به دلیل نداشتن پاسخ مناسب به جوانان و افراد تحصیلکرده جویای کار در خطر است که باید به این نکته نوجه جدی شود.

سرقلعه همچنین در تذکر به قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت در مورد، نیمه رها ماندن بیمارستان های استان چهار محال و بختیاری به خصوص شهرستان لردگان، تأکید کرد: به وزیر آموزش و پرورش در مورد نارضایتی بازنشستگان این وزارتخانه و نیز مشکلات متعدد مدارس شبانه روزی تذکر می دهم.

همچنین، محمدحسن دوگانی نماینده مردم فسا در مجلس در تذکر شفاهی به علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، گفت: با توجه به چالش های پیش روی نظام آموزش و وجود اسناد بالادستی ارزشمند و نیز تأکیدات مقام معظم رهبری که هفته گذشته نیز در جمع فرهنگیان آن ها را مطرح کردند، خواهان اجرایی شدن سند تحول بنیادین در وزارت آموزش و پرورش هستم که باید این امر محقق شود.

وی افزود: براساس بند(ب) جزء ۲ فصل ۷ سند تحول بنیادین، وزارت آموزش و پرورش مسئول نهادینه سازی و اجرای سند ملی آموزش و پرورش که شامل بنیان های نظری، سند تحول راهبردی و تدوین این سند است، می شود.

دوگانی ادامه داد: وزات آموزش و پرورش باید حداکثر در مدت یک سال پس از تصویب این سند، برنامه هایش را به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش برساند که با وجود گذشت ۲ سال از تصویب و ابلاغ این سند، هنوز اقدام جدی از سوی این وزارتخانه انجام نشده که باید به آن رسیدگی شود. وی تصریح کرد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و با توجه به اهمیت سند بنیادین آموزش و پرورش، وزارتخانه باید هر چه سریع تر برای تدوین نقشه راه اقدام و تلاش کند.

وی همچنین در مورد تعلل در اجرای طرح بزرگراه شیراز - فسا - داراب - فارس در تذکری به آخوندی وزیر راه و شهرسازی، خاطر نشان کرد: متأسفانه قطعاتی از این بزرگراه با وجود اختصاص اعتبارات در سال های ۹۰،۹۱ و ۹۲، تکمیل نشده که این موضوع خسارت مالی و جانی برای مردم بوجود آورده است.

نماینده مردم فسا در مجلس، تصریح کرد: پیمانکار اجرای این قطعات شرکت " سد عمران پارس گستر " وابسته به وزارت دفاع است که این شرکت با وجود اختصاص اعتبارات، در اجرای این طرح تعلل زیادی کرده که این مسئله در شأن وزارت دفاع نیست و باید به آن توجه شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، همچنین سلیمان عباسی نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس در نشست علنی امروز پارلمان در مورد عدم اجرا و صدور ابلاغ حکم فرمانداری ویژه به فرماندار جدید شهرستان گنبد کاووس به وزیر کشور، گفت: این مسئله در حالی است که مصوبه هیئت دولت و همین طور با ابلاغ وزیر سابق کشور به استاندار گلستان در مورد ابلاغ حکم فرمانداری ویژه به فرماندار سابق گنبد کاووس نیز وجود دارد.

وی در ادامه به برگزاری مراسم فرمانداری ویژه در این شهرستان اشاره کرد و خطاب رحمانی فضلی، افزود: چرا اجازه نمی دهید مکاتبات فرمانداری با سربرگ فرمانداری ویژه صورت گیرد؟ در حالی که این همراهی شما می تواند رضایت مردم منطقه را فراهم کند.

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس در مورد برقرار نشدن منطقه آزاد تجاری در بازارچه مرزی اینچه برون شهرستان گنبد کاووس در تذکری به نعت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: این موضوع می تواند باعثاشتغالزایی جوانان، افزایش ثروت اهالی منطقه و نیز افزایش درآمد سرانه مردم گنبد کاووس شود.

عباسی همچنین در تذکری به وزیر راه و شهرسازی در مورد تأخیر در اجرای طرح راه آهن گنبد کاووس که در دولت قبلی اقداماتی در این زمینه انجام شده گفت: این طرح در حال حاضر راکد مانده و سبب آزردگی مردم منطقه شده است.

وی همچنین در تذکری به وزیر ورزش و جوانان، تصریح کرد: این وزارتخانه هیچگونه توجهی به حوزه جوانان به خصوص در موضوع ازدواج و اشتغال آن ها ندارد که باید به این موضوع توجه شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر