|
|
کدخبر: ۱۷۵۱۳۸

عضو هیات رئیسه مجلس در گفتگو با مهر:

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: درخواست نمایندگان برای برگزاری جلسه غیر علنی بررسی توافقنامه ژنو با حضور تیم مذاکره کننده سابق و تیم فعلی امروز به هیئت رئیسه رسیده و هنوز درباره آن تصمیمی گرفته نشده است.

علیرضا منادی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، درباره درخواست ۷۰ نفر از نمایندگان برای برگزاری جلسه غیرعلنی با حضور اعضای سابق تیم مذاکره کننده هسته ای و اعضای فعلی این تیم در راستای شفاف شدن توافقنامه ژنو گفت: این درخواست به دست هیئت رئیسه رسیده است قرار است درخواست نمایندگان در هیئت رئیسه بررسی شود و در صورت تایید اجرایی شود.

وی با بیان اینکه برگزاری چنین جلسه ای از اختیارات هیئت رئیسه است افزود: هیئت رئیسه درخصوص نحوه اجرای این جلسه نیز تصمیم خواهد گرفت.

منادی درپاسخ به اینکه ممکن است چنین نشستی به یک مناظره تبدیل شود و آیا برگزاری مناظره در مجلس براساس آیین نامه داخلی مجلس امکان پذیر است یا نه ادامه داد: بله این امر امکان دارد زیرا تشخیص در این باره از اختیارات هیئت رئیسه است.

نماینده مردم آذرشهر و اسکو درباره اینکه معاون پارلمانی وزارت خارجه عنوان کرده که در آئین نامه مجلس چیزی تحت عنوان مناظره وجود ندارد گفت: دوستان وزارت خارجه خودشان باید تصمیم بگیرند اما در مجلس درخواست نمایندگان بررسی می شود و در صورت تایید عملیاتی خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به اینکه یکی از نمایندگان در اظهاراتی مدعی شده که آقای لاریجانی با برگزاری این جلسه موافقت کرده پاسخ داد: این چنین نیست و هنوز این مسئله در هیئت رئیسه بررسی نشده است، این درخواست امروز به هیئت رئیسه ارجاع شده و بررسی آن به بعد از تعطیلات موکول خواهد شد.

به گزارش مهر، پیش از این ۷۰ نفر از نمایندگان با امضا نامه ای درخواست بررسی توافقنامه ژنو با حضور اعضای تیم سابق مذاکره کننده هسته ای و تیم فعلی در جلسه ای غیر علنی شده بودند.

ارسال نظر