|
|
کدخبر: ۱۷۵۲۴۴

تکرار / مشروح سخنان سردار حاجی زاده در گفت و گوی ویژه خبری:

خبرگزاری تسنیم: فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: تست های پرواز RQ _ ۱۷۰ هنوز مانده هرچند مقیاس ۱۵ درصد آن تست شده و مدیریت پروازی آن هم انجام شده است و اکنون فروندهای دوم و سوم آن نیز در حال ساخت است.

به گزارش خبرنگار دفاعیخبرگزاری تسنیم، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران در برنامه گفت و گوی ویژه خبری و در تشریح جزئیات آخرین دستاوردهای سپاه پاسداران که روز گذشته در حضور حضرت آ یت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا رونمایی شد، ضمن تبریک میلاد باسعادت امام علی(ع) و روز پدر، گفت: روز گذشته برای ماشیرین و با صلابت بود که رضایت حضرت آقا را در دستاوردهای سپاه داشتیم.

وی افزود: پس از ۳۴ ماه مجددا میزبان فرمانده کل قوا بودیم و آخرین دستاوردها و پیشرفت ها را محضر حضرت آقا ارائه دادیم و این مجموعه ای از دستاوردها بود که هم شامل هواپیمای بدون سرنشن، هم رادارها هم موشک های زمین به زمین، ساحل به دریا و ضد ناو و… بود.

فرمانده هوافضای سپاه تصریح کرد: ما امانت دار مردم هسیم و همه توانمندی ها را رسانه ای نکردیم و بخشی از این دستاوردها را رسانه ای کردیم.

سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه برنامه گفتگوی ویژه خبری که به صورت زنده از شبکه دوم سیما پخش می شد در پاسخ به این پرسش که چگونه به ما می توانیم رسیدید گفت: ما رهبر معظم انقلاب را ولی فقیه می دانیم و ایشان را به عنوان همه چیز پذیرفتیم از این رو فصل الخطاب هستند و هرآنچه تدبیر می فرمایند را باید اجرا کنیم و برای ما تکلیف است.

وی تأکید کرد: ما به تدابیر رهبر انقلاب به عنوان تکلیف الهی نگاه می کنیم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب خود کفایی، بومی سازی مطرح شد و در زمان امامت آقا این موارد ادامه پیدا کرد. البته غیر از رهبری حضرت آقا ایشان فرمانده کل قوا و فرمانده مستقیم ما هستند. بنابراین نگاه فرماندهان مسئولان مدیران آحاد پاسداران و نیروهای مسلح با این نگاه است و علت موفقیت ما هم همین است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بحثبومی سازی و ما می توانیم را مطرح کرده بودند و نیروهای جوان هم هستند مشکل کجاست؟ مشکل وسط است. مدیران میانی باید تدابیر را با توانمندی هایی که امروز وجود دارد را بتوانند به محصول تبدیل کنند. ما امروز خود را در سطحی وسیع باور کرده ایم و می توانیم بند ناف خود را از بیگانه قطع کنیم.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه ما نمی آییم به این تدابیر حاشیه بزنیم، تدابیر رهبری را مهم عنوان و اضافه کرد: فرمان الهی است و باید اجرا شود. ضمن اینکه ما امروز از مرز تحریم ها گذشتیم و دشمن در بخش دفاعی نمی تواند کاری کند.

وی اظهار داشت: البته در برخی زمینه ها موفقیت کمتر بود و ما ضعف داریم و این موضوع هم در مطالب رهبری موجود بود. و باید ببینیم مسئولان امر چه میزان به تدابیر توجه کردند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران همچنین در پاسخ به این پرسش که ما باید چه کاری انجام دهیم تا شعار ما می توانیم نهادینه شود، خاطرنشان کرد: وقتی موشک خلیج فارس در سال ۹۰ انجام شد خدمت حضرت آقا گفتیم دقت آن به ۳۰ تا ۳۵ رسیده و ایشان گفتند کار خوبی است. ولی این دقت را به ۱۰ تا ۱۵ متر برسانید. گفتیم چشم و ظرف شش ماه کار انجام شد.

سردار حاجی زاده یادآور شد: البته با وزیر دفاع جلسه گذاشتیم و جلسات اول حاکی از این بود که این موضوع اتفاق نمی افتد و نمی شود اما ما گفتیم حکم الهی است و باید انجام دهیم خداوند هم کمک کرد.

وی در پاسخ به پرسش مجری برنامه مبنی بر پهپاد آرکیو ۱۷۰ اظهار داشت: بارها اشاره کرده ام این هواپیما دستاوردهای زیادی در بخش اطلاعاتی و فناوری ها داشته است و یکی از پروژه ها مهندسی معکوس است و خودمانی بگویم این کار به خاطر روکم کنی بود. از این رو به دنبال آن رفتیم تا بسازیم. البته هواپیماهای دیگری هم داریم که دست کم از این نداشته است.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه از آذر ۹۰ تا به امروز این کار انجام شد افزود: تست های پرواز RQ _ ۱۷۰ هنوز مانده هرچند مقیاس ۱۵ درصد آن تست شده و مدیریت پروازی آن هم انجام شده است و اکنون فروندهای دوم و سوم آن نیز در حال ساخت است.

به گفته وی مقیاس یک به یک و ۴۰ درصد پهپاد آرکیو ۱۷۰ در نمایشگاه هوافضای سپاه به نمایش درآمده و قرار است طی ماه های آینده تست پروازی آن نیز انجام شود.

* طرف های غربی با هدف مشخص می خواهند درباره موشک های بالستیک مذاکره کنند

به گزارشخبرگزاری تسنیم، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای این نیرو اشاره کرد و گفت: دستاوردهای اخیر سپاه پاسداران می تواند یک الگو باشد. آنها(طرف غربی) با هدف خاصی می خواهند درباره موشک های بالستیک مذاکره کنند چرا درباره قطعات خودرو مذاکره نمی کنند و فقط می خواهند در رابطه با موشک های بالستیک مذاکره کنند چون ما در ابعاد نظامی و تسلیحاتی از مرز تحریم عبور کردیم. آنها دیگر نمی توانند ما را تحریم و محدود کنند.

وی با بیان اینکه در سایر عرصه ها نیز تصورمان این است که پیشرفت مناسبی داشته باشیم خاطرنشان کرد: باید تحریم ها بی خاصیت شوند چرا که اگر بی خاصیت شوند آنها دیگر نمی توانند کاری بکنند. ما زمانی از رادار فقط یک بازدید و تصویر داشتیم اما امروز پیشرفته ترین رادارها را می سازیم.

* درحال تولید انبوه موشک های زمین به زمین نقطه زن هستیم

سردار حاجی زاده در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در حال تولید انبوه موشک های زمین به زمین نقطه زن هستیم و تغییرات و اصلاحات لازم روی این موشک ها صورت گرفته است، اظهار داشت: در جریان بازیدد فرمانده معظم کل قوا دو نوع موشک بالستیک را رونمایی کردیم موشک هرمز ۱ و هرمز ۲.

* هرمز۱ بالستیک ضدرادار و هرمز۲ بالستیک ضدناو است

وی برهمین اساس اضافه کرد: موشک بالستیک هرمز ۱ یک موشک ضد رادار است که این رادار می تواند روی ناوهای هواپیمابر یا بر روی خشکی روی سایت های پاتریوت به صورت جستجوگر جهت انهدام مستقر باشد.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه موشک هرمز ۱ از فاصله ۳۰۰ کیلومتری شلیک شده است، خاطرنشان کرد: موشک هرمز ۲ نیز یک موشک بالستیک ضدناو است که عمدتا سرعت موشک های ضد ناو ما زیر ۸ دهم ماخ بوده اما امروز این سرعت را به ۴ برابر صوت ارتقا داده ایم.

وی در تشریح سامانه پدافندی سوم خرداد نیز با بیان اینکه سوم خرداد یک دستاور بسیار مهم بود گفت: سوم خرداد یک سامانه پدافندی برد متوسط و آرایه فازی است که در واقع ۱۷۰۰ رادار را در اختیار دارد.

* سامانه پدافندی سوم خرداد به صورت همزمان ۴ هدف را مورد اصابت قرار می دهد

به گفته فرمانده هوافضای سپاه پاسداران سامانه پدافندی سوم خرداد به صورت همزمان ۴ هدف را مورد اصابت قرار می دهد که ۸ موشک نیز توانایی شلیک از این سامانه را دارند.

وی با بیان اینکه ما در آینده به دنبال ساخت موشکی با برد ۱۰۰ کیلومتر برای سامانه پدافندی سوم خرداد خواهیم بود، گفت: هم اکنون برد موشکی ما در سامانه سوم خرداد ۵۰ کیلومتر است.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه ما هم اکنون در موضوع سامانه های پدافندی به لبه تکنولوژی رسیده ایم و جزو کشورهای تراز اول در این بخش به حساب می رویم اظهار داشت: تدابیر رهبر معظم انقلاب برای ما یک تکلیف است و ما به شدت آن را دنبال می کنیم و پیگیر هستیم. چرا که دشمنان ما دائما ما را تهدید می کنند و علاقه مند هستند که وضعیت ایران به مانند افغانستان، عراق، سوریه و یا لبنان باشد اما این اتفاق هرگز نخواهد افتاد چرا که نیروهای مسلح ما هشیارند.

وی ادامه داد: موضوع جنگ و تهاجم علیه ایران را هرگز نادیده نمی گیریم ما با این فرض که شش ماه دیگر جنگ می شود زندگی می کنیم و لحظه ای غافل نمی شویم چرا که همواره مورد تهاجم بوده ایم و باید سطحی از امنیت را فراهم کنیم که مردم ما همیشه احساس امنیت و آسایش داشته باشند بنابراین تدابیر حضرت آقا را با جدیت دنبال می کنیم و به دنبال ارتقای جایگاه خود خواهیم بود.

* ۱۴ نوع پهپاد تولید کرده ایم

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران در تشریح دستاوردهای پهپادی هوافضای سپاه با بیان اینکه ما در سال ۹۰ در هوافضای سپاه فقط ۴ نوع پهپاد را تولید کرده بودیم اظهار داشت: امروز ما موفق شده ایم ۱۴ نوع پهپاد را تولید کنیم. و بخش هایی از آن نیز رسانه ای شده است مثل پهپاد شاهد ۱۲۱ و ۱۲۵.

به گفته سردار حاجی زاده پهپادهای تولید داخل اکنون به مرز ۱۲ ساعت پرواز مداوم رسیده اند و در ساخت تکنولوژی پهپاد ما از آمریکا نیز در بخش هایی جلوتر هستیم.

* اگر دشمن دست از پا خطا کند امکانات تهاجمی نیز در اختیار داریم

وی با بیان اینکه توانمندان سپاه پاسداران در تولید موتورهای هواپیماهای بدون سرنشین نیز به جایگاه ارزشمندی رسیدند گفت: هم اکنون ساخت موتورهای پهپاد را به ۴ و ۵ مدل مختلف رسانده ایم. که برخی از آنها مجهز به موتورهای پیستونی هستند که کشورهای محدودی در دنیا این ظرفیت را در خود دارند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ما هم تدافعی هستیم و هم تهاجمی و اگر دشمن دست از پا خطا کند امکانات تهاجمی نیز در اختیار داریم، اظهار داشت: ما نیروهای مخلص و با ایمان و با اراده ای را داریم که شبانه روز در حال کار و فعالیت هستند. ما دشمنانمان را لحظه ای رصد می کنیم و امروز سربازان ما خودشان را باور کرده اند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، سردار حاجی زاده در ادامه درباره تهدیدات و تحریم های دشمنان علیه ایران اسلامی گفت: آنها دوست دارند ما را ذلیل ببینند، ما را تحقیر کنند البته می بینند که نمی توانند این کار را کنند و خارج از اراده آن هاست چرا که این توانمندی ها به فضل الهی در درون کشور ایجاد شده است و نمی توانند کاری کنند.

وی تأکید کرد: بعضی از برنامه های فرماندهان آمریکایی را دیدیم آنها خود می گویند پایگاه های ایران در شعاع ۲۰۰،۳۰۰ کیلومتر خاصیت ندارد و ناوهای هوابری که به خلیج فارس می رود و برمی گردد در تیررس ایران است.

* سازمان رزمی بیگانگان را بی خاصیت می کنیم

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران ادامه داد: قطعا با توانایی هایی که امروز پیدا کردیم و رشد هم خواهیم داد کاری خواهیم کرد خواب و آرامش از آنها گرفته شود، کاری می کنیم سازمان رزمی بیگانگان کاملا بی خاصیت شود.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه الآن سالیان سال است که از مرز بازدارندگی گذشته ایم، اظهار داشت: بعضی ها به اشتباه می گویند باید به بازدارندگی برسیم درصورتی که از بازدارندگی گذشته ایم همان طور که از تحریم ها عبور کردیم، باید سازمان رزمی آنها را بی خاصیت کنیم و این اتفاق هم می افتد.

وی با بیان اینکه مردم باید با خیال راحت و در اوج آرامش و امنیت به زندگی خود بپردازند تأکید کرد: دیگر نباید نگران باشند که آنها بخواهند برای تهدید تصمیم بگیرند، غلط می کنند ما را تهدید کنند و امروز هم نمی توانند کاری کنند.

*مدیریت جهادی، جهاد در مقابل دشمن است

سردار حاجی زاده در پاسخ به این پرسش که چگونه می شود " ما می توانیم " را در عرصه های مختلف کشور پیاده کرد تا بتوانیم به نقطه های امیدبخش دست یابیم به اهمیت مدیریت جهادی اشاره کرد و گفت: باید مدیریت جهادی داشته باشیم الآن درگیر جنگ اقتصادی هستیم. وقتی می گوییم مدیریت جهادی، جهاد در مقابل دشمن است.

وی با اشاره به اینکه ما دیروز در شلمچه، مجنون و فاو در حال جنگ بودیم افزود: الآن جبهه جدید ما در حوزه اقتصاد است. دیروز افسران، مدیران و سربازان ما در میدان می جنگیدند و امروز حوزه اقتصاد، بانکداری و کشاورزی است و مردم همه در این عرصه مسئول هستند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران اضافه کرد: این بار دشمن به اقتصاد ما تهاجم کرده است و باید این را جدی بگیریم. وزیر خزانه داری آمریکا کشور به کشور جلسه می گذارد و مدیریت می کنند ما هم باید در مقابل آنها بایستیم و اینکار یک حرکت جمعی را می خواهد.

وی در پایان سخنانش تأکید کرد: نسخه هایی که فرمانده کل قوا صادر کردند راه حل مشکل تحریم است ومدیریت جهادی نسخه نجات بخش کشور است. و انشاءالله تحریم ها را بی خاصیت می کنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر