|
|
کدخبر: ۱۷۸۱۳۰

بسیاری گفتند چون توافق برجام دو طرفه است و خیلی ها خواهان برقراری روابط با تهران هستند، ترامپ نمی تواند آنرا نقض کند و حالا او به فکر راه جدیدی است.

ترامپ برجام را نقض نمیکند اما برای مغلوب ساختن ایران، میخواهد سرمایه گذاری شرکت ها آمریکایی در ایران و به طور کلی پایه سرمایه گذاری در ایران را بلغزاند.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز:

با اینکه شعار های ترامپ برای رای آوردن همه ضد توافق هسته ای با ایران بود اما حقیقت آن است که بسیاری گفتند چون توافق برجام دو طرفه است و خیلی ها خواهان برقراری روابط با تهران هستند، ترامپ نمی تواند آنرا نقض کند و حالا او به فکر راه جدیدی است که همان از بین بردن سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی در ایران است.

تکمیلی از سایت اینسایدر: ترامپ برجام را پاره نخواهد اما در عوض برای مغلوب ساختن ایران، یک محیط سمی در رابطه با سرمایه گذاری در ایران ایجاد خواهد کرد و از قدرت نرم برای منصرف کردن شرکت ها و متحدان آمریکا از سرمایه گذاری در ایران، استفاده خواهد کرد.

بیزینس اینسایدر افزود: آخرین مدارک و گزارش های سازمان ملل در مورد برنامه هسته ای ایران نیز نشان از همکاری خوب ایران با آژانس بوده است. به هر حال انتخاب شگفت آور ترامپ به عنوان رئیس جمهور ترامپ هم می تواند به عنوان نقطه عطفی در توافق هسته ای با ایران باشد و موجب توافقات بیشتر با ایران شود و آنها نیز دسترسی آسان تری به بازارهای غربی داشته باشند.

ارسال نظر