|
|
کدخبر: ۱۷۸۸۰۴

سید محمد غرضی کاندیدای انتخابات سال ۹۲ ریاست جمهوری قصد دارد در انتخابات سال ۹۶ هم شرکت کند.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز - محمد غرضی را تا قبل از انتخابات ۹۲ کمتر جوانی می شناخت چون چند سالی بود که از صحنه مدیریت اجرایی کشور فاصله گرفته بود و یکباره با ثبت نام در انتخابات و پشت سر آن تایید صلاحیتش تعجب همگان را برانگیخت که خیلی ها آن را به نظر مثبت آیت الله جنتی در مورد آن ربط دادند و او با ادبیات و سیاست خاص خود در مناظره ها نقش کروبی را در دو انتخابات گذشته ایفا می کرد و البته که صراحت و صداقت او برای همه مشهود بود ولی او با تبلیغات اندکی که داشت فقط پانصد هزار رای آورد که حتی از آرای باطله نیز کمتر بود و از همان ابتدا مثل کاندیدهای دیگر با اظهارات گاه و بی گاه انتقاد خود را نسبت به مدیریت روحانی ابراز می داشت و حتی در انتخابات مجلس دهم هم از حوزه انتخابیه تهران کاندید شد که فقط توانست بین پنجاه نفر اول تهران قرار بگیرد. او مهندس برق است و استاندار کردستان و خوزستان، نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی از اصفهان، وزیر نفت در دولت مهدوی کنی و میر حسین موسوی و وزیر پست و تلگراف و تلفن، در دولت دوم موسوی و دولت اکبر هاشمی رفسنجانی بود. او از زمان تأسیس تا ۱۳۸۹، در پنج دوره سه ساله، ریاست سازمان نظام مهندسی کشور را بر عهده داشت. او بمدت یک سال عضو اولین دوره شورای اسلامی شهر تهران بود. او هم اکنون رئیس هیئت مدیره و مسئول مدیریت شرکت مشانیر، بزرگترین شرکت مشاور وزارت نیرو، است. در رابطه با کاندیداتوری‌ خود برایانتخابات ریاست جمهوریپیش‌رو اظهار داشت: بنده بعد از سال ۹۲ تا به امروز به صورت دائم بر مسائل اداری کشور کار کردم و دو ماه پیش نیز در جشنواره مطبوعات اعلام کردم که قصد نامزد شدن در انتخابات ۹۶ را دارم. که البته با حضورش میتواند بخشی از آرای مخالفان روحانی را جذب کند و از رسیدن آن آرا به سبد اصولگرایان جلوگیری کند تا کار روحانی در رقابت با اصولگرایان راحت شود.

غرضی درباره برنامه‌های انتخاباتی‌اش گفت: اخیراً کتابی در رابطه با اداره کشور نوشته‌ام که مطلب اصلی‌اش این است که رضایت ملت ما علی رغم مقاومت‌هایی که ظرف ۱۰۰ سال گذشته داشته‌اند، به دست نیامده است و باید کاری کنیم که طی ۱۰۰ سال آینده رضایت آنان به دست آید.

وزیر اسبق پست و تلگراف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به صورت مستقل وارد انتخابات ۹۶ می‌شوید یا خیر، گفت: از آنجایی که احزاب و گروه‌ها ‌انعکاس راستین صدای ملت نیستند و فقط برای اهداف خویش تبلیغ می‌کنند، بنده جزء ملت و مستقل از احزاب و گروه‌های اسم و رسم‌دار هستم.

پدرخوانده‌های انتخابات!

وی در رابطه با شانس پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: انتخابات سال ۹۶ با انتخابات‌های سال‌های ۸۸ و ۹۲ تفاوت زیادی دارد چرا که در سال‌های گذشته، همیشه پدرخوانده‌ها در نتیجه انتخابات موثر بودند و مردم به آنان اعتماد می‌کردند و رأی می‌دادند.

وزیر سابق نفت با اشاره به اینکه روحانی بدون کمک مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تنها دو درصد رأی داشت، متذکر شد: مردم در انتخابات سال ۹۲ به آیت‌‌الله هاشمی رأی دادند و اگر کمک‌های وی و سیدحسن خمینی نبود، روحانی رأی نمی‌آورد.

وی با تأکید بر اینکه سال ۹۶ سال حساب و کتاب است، تصریح کرد: مردم در انتخابات سال آینده به کسی رأی می‌دهند که توانایی حل مسائل و مشکلاتشان را داشته باشد و دیگر پدرخوانده‌ها چون سابق موثر نیستند.

رقیب ندارم

غرضی با تاکید بر اینکه هشت ساله شدن دوران ریاست جمهوری اشخاص در کشورمان با قاعده نبوده بلکه یک اتفاق است، ادامه داد: روحانی در طول این چهار سال به جای اینکه رئیس جمهور کل کشور باشد، رئیس جمهور طیف خودش بود و همین مسئله مشکلی اساسی برای جذب آرای مردم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رقیب اصلی خود در انتخابات ۹۶ را چه کسی می‌دانید، گفت: بنده همان طور که در دوره قبل رقیب نداشتم، الان هم رقیب ندارم.

هزینه کردن برای انتخابات حرام است

وی ادامه داد: در سال ۹۲ بر اساس سوابق و کارهایی که انجام داده بودم گفتم ۵۵ میلیون رأی دارم اما احزاب و گروه‌ها مانع شدند که صحبت‌های بنده به گوش مردم برسد. آنان معمولا در انتخابات هزینه‌های بسیار زیادی می‌کنند اما بنده هزینه کردن در انتخابات را حرام می‌دانم به این دلیل که آرایی که از این طریق در صندوق می‌رود، تبدیل به قدرت اجتماعی نمی‌شود بلکه تبدیل به ضدیت اشخاص با یکدیگر می‌شود به ضرر انقلاب، مردم و قاعده جامعه است.

غرضی با بیان اینکه تعداد مناظره‌های کاندیداهای ریاست جمهوری ۹۲ برای ارائه برنامه‌های آنان کافی نبود، گفت: اگر تعداد جلسات مناظره بیشتر می‌شد، ‌امکان نداشت کسانی که هزینه می‌کنند و پدرخوانده دارند، رأی بیاورند.

وی گفت: تعداد کانال‌های تلویزیونی و رادیویی ما بسیار زیاد هست از این رو بهتر است که در انتخابات سال آینده فضایی فراهم شود که مردم بتوانند به صورت مستقیم از کاندیداها سوال کنند تا مشخص شود چه کسی و با چه روشی می‌خواهد کشور را اداره کند.

وزیر اسبق پست و تلگراف با تاکید بر اینکه ترجیح حقوق عامه بر حقوق خاصه هدف اصلی بنده برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ است، اظهار داشت: علت آنکه دولت‌های قبل خوشنام نماندند این است که حقوق ملت پایمال شد و هر دولتی آمد و جیب فقرا را به نفع جیب اغنیا خالی کرد، پس دولتی می‌تواند پایدار بماند که حقوق قاعده جامعه را نسبت به حقوق ستاد جامعه ترجیح دهد.

ارسال نظر