|
|
کدخبر: ۱۷۹۵۲۱

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که در انتخابات سال ۹۲ از حامیان قالیباف محسوب می شدحال در قامت حامی روحانی ظاهر می شود.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز - علی لاریجانی اصولگرای معتدل و مدیرتوانمند و خلاق با سابقه کار در حوزه های مختلفی مثل صدا و سیما و شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی که از طیف اصولگرایان معتدل در کنار افرادی مثل باهنر و توکلی محسوب می شود. در سال ۹۲ حمایت هایی غیر علنی از محمد باقر قالیباف شهردار تهران برای انتخابات ریاست جمهوری داشت و حتی در حاشیه افتتاح فاز دوم بزرگراه امام علی مظالبی را برای افزایش آرا بیان کرد اما حالا بعد از جهار سال و تعاملی که بین مجلس و دولت یازدهم وجود داشته است انگار لاریجانی تغییرموضع داده و به صورت غیرعلنی از دولت تدبیر و امید حمایت می کند و نقد های جدی به برنامه های دو کاندید دیگر انتخابات ریاست جمهوری یعنی ابراهیم رئیسی و قالیباف دارد.

حسن روحانی که برای انتخابات آماده شده است از سوی رییس مجلس پر نفوذ ایران حمایت شد. او در سخترانی اخیر خود کاندیداهای اصولگرا را به دادن وعده های غیر قابل تحقق متهم کرد.

علی لاریجانی در سخنرانی اخیر خود در شهر قم گفته: دولت توانایی بالابردن یارانه ها را تا دو و سه برابر ندارد. از آنحایی که درآمد دولت و هزینه هایش امکان افزایش را ندارد این اتفاق یعنی دو سه برابر کردن یارانه ها نیز بی معنی است.

لاریجانیکه از یک خانواده اصولگرای پرنفوذ در ایران است می تواند به طور مستقیم بر تقویت و حمایت از رییس جمهور تائیر گذار باشد.رقیب اصلیروحانی در این انتخابات ابراهیم رییسی و محمد باقر قالیباف شهردار تهران است. این رقبای روحانی هر دو وعده هایی درباره چند برابر کردن یارانه های نقدی داده اند.

در آخرین نظر سنجی منتشر شده در روز دوشنبه روحانی از سایر رقبای خود پیش بود. رییسی هم گفته او به دنبال ریشه کن کردن فقر و چند برابر کردن میزان یارانه های پرداختی است. شهردار تهران که از جریان اصولگرا نیز هست گفته اگرانتخاب شوم پرداخت ماهیانه ایرانی ها ر از ۴۵ تومان به ۱۵۰ تومان خواهم رساند.

روحانی هم تلاش کرده که این یارانه های نقدی فقط در دست کسانی قرار بگیرد که به آن بیشترین نیاز را دارنداما منتقدان و برخی تحلیل گران گفته اند که این میزان یارانه هزینه های زندگی آنها راتامین نمیکند.

لاریجانی در اظهار نظری جداگانه گفته همه کاندیداها نیاز به حضور دریک برنامه برای تقویت ساختار و تولید دارند تا شعارهایی که قابل اجرا نیستند.

روحانی در نهایت بعد از دهه ها تحریم برنامه اقتصادی ایران به یکی از کشورهای اروپایی سفر کرد. اقتصاد در حال رشد است و واردات صنعتی داشته است.

ارسال نظر