|
|
کدخبر: ۱۷۹۶۴۹

صدا و سیما همواره در موقعیت های مختلف ثابت کرده که رنگ و بوی جناحی و فکری دارد و این روزها بیشتر از گذشته این رویکرد مشهود است.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز - شاید اولین باری که مردم رویکرد متفاوت صدا و سیما را در مواجهه با مسائل مختلف درک کردند به بعد از سال ۸۷برمی گردد که آیت الله هاشمی رفسنجانی از آن سال به بعد تقریبا از برنامه های صدا و سیما به یکباره حذف شد و این حذف با گذشت زمان و بخصوص بعد از سال ۸۸ پررنگ تر شد تا به کلی شاهد حضور آیت الله هاشمی در برنامه های مختلف صدا و سیما نباشیم اما این پایان کار نبود و در روز یکشنبه سیاه تاریخ کشورمان بیش از هر زمانی رویکرد جانبدارانه صدا و سیما مشهود شد آن هم عدم پخش و پوشش اتفاقات مجلس که به درگیری علی لاریجانی و احمدی نژاد ختم شد و رفتار ناشایست رییس قوه مجریه با رییس قوه مقننه پوشش داده نشد. حال بار دیگر نمونه ی دیگری از رویکرد ناعادلانه صدا و سیما را در برخورد و پخش برنامه های کاندید های مختلف ریاست جمهوری مشاهده میکنیم که باعثاعتراض ستاد انتخاباتی حسن روحانی به آن شده است.

رفتار یکسویه رسانه ملی موجب تحریک احساسات ضد ظلم مردم ایران میشود

متن نامه محمد شریعتمداری بدین شرح است:

جناب اقای علی عسکری
ریاست صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران
سلام

این روزها ما بشدت تحت فشار مردمی هستیم که از رفتار کاملاً یکسویه صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران بنفع رقبای جناب اقای روحانی وعدم اعتراض و شکایت رسمی ما گله میکنند!

ستاد انتخاباتی دکتر روحانی البته این رفتار یکسویه را که موجب تحریک احساسات ضد ظلم ملت شریف ایران است، مشکلی برای فعالیتهای خود نمیداند، اما از اینکه رسانه ملی با سیاه نمایی فعالیتهای دولت مستقر، تخفیف نمایش فعالیتهای انتخاباتی جناب اقای دکتر روحانی وتبلیغ و بزرگنمایی فعالیتهای رقیب و حتی برسمیت نشناختن کناره گیری جناب اقای قالیباف و ادامه پخش برنامه های تبلیغاتی ایشان، در کنار کاندیدای رقیب، و تبلیغ علنی برنامه های انان از طریق زیرنویس و… بیش از پیش در اذهان وافکار عمومی تضعیف شود بسیار متأسف است.

تذکر این نکته را لازم میداند که مدیریت رسانه ملی حق ندارد و نباید با رفتار خود این سازمان را تحت هیچ شرایطی به ارگان هیچ کاندیدا ویا جناح فکری ویا حزبی نزد افکار عمومی تبدیل کند.

این ستاد رسماً مراتب اعتراض خود را به کمیسیون بررسی تیلیغات انتخابات ریاست جمهوری منعکس خواهد کرد.

محمد شریعتمداری
رییس ستاد انتخابات دکتر روحانی

ارسال نظر