|
|
کدخبر: ۱۷۹۷۴۲

سند ۲۰۳۰ که مدتی است نقل محافل سیاسی است که حتی دستاویز برخی کاندیدهای ریاست جمهوری هم در ایام انتخابات قرار گرفت ساختارکلی آن توسط لاریجانی مورد تاییدقرارگرفت.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز به نقل از ایسنا - سند ۲۰۳۰ که مورد نقد رهبر معظم انقلاب و برخی مراجع عظام تقلید قرار گرفت و در ایام انتخابات به یکی از موارد مورد نقد دولت یازدهم تبدیل شده بود و حسن روحانی رییس جمهور منتخب در سخنانی به دادن اطلاعات غلط به مردم و رهبر معظم انقلاب پیرامون ساختار کلی و نحوه اجرای این طرح تاکید داشت امروز توسط رییس مجلس ساختار کلی این سند مورد تایید قرار گرفت. رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه ۲۰۳۰ در هیأت تطبیق مصوبات از نظر شکلی مورد بررسی قرار گرفت و مغایرتی با قانون ندارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۱۳۸ قانون اساسی گفت: مصوبه ۲۰۳۰ در شهریورماه در هیأت دولت تصویب شد. سوالم این است که آیا این مصوبه به مجلس فرستاده شد یا خیر؟ یا اینکه دولت مصوبه را به مجلس ارسال نکرده است و چرا از حق خود در این رابطه استفاده نکردید؟ مراجع عظام تقلید نیز به این مسأله ورود کرده‌اند.

علی لاریجانیدر واکنش به این اخطار گفت: طرح ۲۰۳۰ از دو منظر محتوایی و شکلی قابل بررسی است. از نظر شکلی اینطور است که دولت مصوبه‌ای داشته که ما می‌خواهیم این ساختار را دنبال کنیم. بنده این موضوع را به هیأت تطبیق مصوبات فرستادم، بنابراین زیرساخت‌ها اشکال قانونی ندارد. اما محتوا بحثدیگری است که نیاز است شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش و تحقیقات آن را بررسی کنند. در هیأت تطبیق مصوبات از نظر محتوایی نمی‌شد بحثکرد، بلکه فقط از نظر شکلی می‌توانستند آن را بررسی کنند.

رئیس مجلس ادامه داد: هیأت تطبیق مصوبات از نظر شکلی، اشکال قانونی به مصوبه ۲۰۳۰ نگرفت. اینکه سوال شود که محتوای این مصوبه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده یا خیر باید بگویم که چنین بحثی نبوده، یعنی جایی مورد بررسی قرار نگرفته و شورای انقلاب فرهنگی نیز به این بحثهنوز ورود نکرده، هرچند که باید ورود می‌کرد. در جلسه قبل هم گفتم کمیسیون نیز به بحثمحتوایی مصوبه ۲۰۳۰ ورود کند.

ارسال نظر