|
|
کدخبر: ۱۷۹۷۶۳

بااکثریت آرا

علی لاریجانی در انتخابات دوره جدید هیئت رییسه با آرای قاطع در مسند ریاست مجلس ابقا شد.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز - کسب مقبولیت ۲۰۴ نفری از بین ۲۶۰ رای نمایندگان از استان های مختلف و با گرایشات سیاسی و قومی متنوع یک دستاورد بزرگ برای علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دانست فردی که همواره در مسند های مختلف مدیریتی خود به دور از حاشیه ها و افراطی گری های مرسوم بوده و سعی کرده در مدیریت ده ساله خود در مجلس آرامش را بر مهمترین نهاد قانون گزاری کشور حاکم کند.

اولین سمتلاریجانیاجرایی، مدیریت کل برون مرزی و واحد مرکزی خبر صدا و سیما بود. بین سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۷۰، وی معاون وزارتخانه‌های کار و امور اجتماعی و پست و تلگراف و تلفن(وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فعلی) و همچنین سپاه را بر عهده گرفت و بعد از آن جانشین ستاد کل سپاه بود وی همچنین از بنیانگذاران پایگاه مقاومت بسیج مسجدالمهدی مرداویج اصفهان بود.

در سال ۱۳۷۰ و در زمان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی و پس از استعفای سید محمد خاتمی از سمت وزارت ارشاد، لاریجانی در این سمت قرار گرفت و تا بهمن ۱۳۷۲ به‌عنوان وزیر در این وزارتخانه حضور داشت. در سال ۱۳۷۳ وی با حکم سید علی خامنه‌ای، ریاست سازمان صدا و سیما را برعهده گرفت.

انتخابات هیئت رییسه همچنان برای نواب رییس و دبیری ادامه دارد. برای نائب رییسی مسعود پزشکیان و علی مطهری و همچینین حمید رضاحاجی بابایی و هادی قوامی کاندید شده اند.

مسعود پزشکیان با کسب۱۷۹ رای به عنوان نائب رییس اول و علی مطهری با ۱۶۳ رای به عنوان نائب رییس دوم انتخاب شدند همچنین حاجی بابایی ۱۰۹ رای و قوامی ۷۰ رای کسب کردند.

ارسال نظر