|
|
کدخبر: ۱۸۱۷۱۵

محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت :

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران پیرامون تغییر در سازمان برنامه و بودجه بیان داشت: ترجیح دادم برای اینکه زمینه در اصلاح کابینه داوطلبانه شخصا خواستم از همه مسولیت های دولت کناره گیری کنم.

 به گزارش امید نیوز محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت با اعلام این خبر افزود: از همه خواهش می‌کنم بیش از هرچیز نگران مردم باشیم و با صمیمیت می گویم که الان وقت تسویه حساب سیاسی نیست.

معاون رییس‌جمهور در سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت در مورد موضوع تغییرات و احتمال برکناری خود گفت: التفات داشته باشید بعد از نابسامانی در بازار ارز و مردم عزیز ما از آثار سو این نابسامانی متضرر شدند؛ انتظار مردم این بود که وضعیت ارز بهبود پیدا کند. عده‌ای بهبود را با ترمیم و تعمیر تیم اقتصادی دولت همراه دانستند.

وی با بیان اینکه واقعیت این است که موضوع ارز و سیاست‌های ارزی به بانک مرکزی یا نابسامانی در بازار کالا مرتبط ست و ارتباطی به سازمان برنامه و بودجه ندارد گفت: با این حال من ترجیح دادم برای اینکه زمینه در جهت اصلاح و بهبود در کابینه فراهم باشد و دست رئیس‌جمهور باز باشد، داوطلبانه بدون ارتباط ارز با سازمان برنامه درخواست کنم از همه مسئولیت‌های موجود دولت کناره‌گیری کنم. من مردم را دوست دارم و حال که بودن من نفعی به مردم نمی‌رساند، شاید بیرون رفتن من کمک کند.

نوبخت با بیان اینکه برخی گفتند فداکاری می‌شود، بعد گفتند فضاسازی شده تا تسویه‌حساب سیاسی شود، گفت: من از همه خواهش می‌کنم؛ بیش از هر چیزی باید نگران مردم باشیم. باید نگران وضعیت اقتصادی باشیم. نظام در وضعیت فشارهای خارجی است و وقت تسویه حساب‌سیاسی نیست. با صمیمیت عرض می‌کنم، لحظه شماری می‌کنم مسئولیتم را به عنوان معلم در کلاس و در کنار دانشجویانم ادامه دهم.

سخنگوی دولت در خصوص ادامه روند ترمیم تیم اقتصادی گفت:‌ آقای رییس‌جمهور در حال مطالعه هستند البته باید بدانیم این تیم یکسال است که شروع به کار کرده و همچنین بدانیم که رییس‌جمهور بیشتر از هرکسی افراد کابینه را می‌شناسند و به تعهداتی هم که به مردم دارند پایبند هستند.

 

ارسال نظر