|
|
کدخبر: ۱۸۱۸۵۱

نماینده مردم بوشهر در مجلس گفته است که برگزاری جلسه استیضاح وزیر کار در پارلمان غیر قانونی بوده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری نماینده بوشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه در جریان استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در مخالفت با این موضوع با بیان اینکه امروز ملت بزرگ ایران اسلامی نظاره‌گر تصمیم خردمندانه وکلای خود هستند، گفت: افرادی که با جوسازی و سمپاشی شأن و حیثیت مجلس را با عدم رای اعتماد به ربیعی گره زده‌اند کاری خلاف اخلاق انجام می‌دهند.

وی تاکید کرد: استیضاح ربیعی بدون تشریفات قانونی برگزار شد در حالی که در مجلس 69 حقوقدان و قضات حضور دارند. این اسیتضاح خلاف قاون است.

علی لاریجانی رئیس جلسه در واکنش به این اظهارات نماینده بوشهر، گفت: بررسی‌های لازم در هیئت رئیسه درباره این استیضاح انجام شده است.

نماینده مردم بوشهر خطاب به رئیس مجلس گفت: شما فرد متشرع هستید برای نقض سوگندی که خورده‌اید کفاره بدهید.

خدری خاطرنشان کرد: با رای اعتماد ندادن به ربیعی حیثیت مجلس حفظ می‌شود؟ زمانی که تصمیمات براساس خرد و عقل باشد حیثیت مجلس محفوظ می‌‌ماند. در جریان این استیضاح، اظهارات برخی از نمایندگان را گوش دادم و فکر کردم که این جلسه، جلسه استیضاح رئیس جمهور است، چرا تمام مشکلات کشور را به یک وزیر اشاعه می‌دهید.

وی افزود: مشکلات فعلی کشور بر اثر مسائل اقتصادی است. ربیعی مقصر افزایش قیمت دلار و مشکلات اقتصادی است؟! نماینده‌ای گفته است ما وزیر می‌خواهیم و کارگر نمی‌خواهیم. من می‌گویم ما وزیر می‌خواهیم که کارگر بوده و درد کارگر را بفهمد.

نماینده مردم بوشهر در مجلس گفت: حضور ربیعی در نشست‌های کارگری، ماندن او 3 شب در هفته در وزارتخانه، سفرهای وی به استانها و شهرها در تعطیلات نشانگر این است که ربیعی از طیف کارگر است.

خدری خاطرنشان کرد: در وضعیت فعلی اگر بخواهیم مسائلی مانند بهره بالای بانکی، قانون پیچیده مالیاتی، واردات بی‌رویه، نبود بازار برای کالاهای داخلی را به ربیعی نسبت دهیم خلاف انصاف و وجدان عمل کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: آموزه‌های دینی ما اجازه نمی‌دهد در شرایطی که 80 میلیون نفر نظاره‌گر هستند تهمت زده شود. حرمت مومن به حرمت کعبه تشبیه شده است. کدامیک از تهمت‌هایی که به ربیعی نسبت داده شده در مرجع قضایی اثبات شده است باید در برابر خداوند و در روز قیامت جوابگوی این اظهارات باشیم.

نماینده مردم بوشهر گفت: من فرزند عشایر و روستایی هستم در چه چادر عشایری می‌توان شامی به ارزش 900 میلیون تومان داد؟ چگونه امکان توزیع 17 نوع غذا در یک چادر عشایری وجود دارد.

خدری اظهار داشت: نماینده‌ای سخن از شنیده‌هایش گفت و بیان کرد که شنیدن فضای مجلس به نفع استیضاح نیست. من نیز شنیده‌هایم را می‌گویم. شنیدم که برخی می‌گویند فضای مجلس مخالف استیضاح است. یکی از همکاران به من گفته اگر دنبال تایید صلاحیت در دی‌ماه سال 1398 هستی پشت این تریبون صحبت نکن.

وی با بیان اینکه ربیعی به همراه همکاران خود فردی متواضع، پاکدست بوده و شبانه‌روزی کار می‌کند گفت: کسی منکر وجود مشکلات در مجموعه عریض و طویل تحت مدیریت ربیعی نیست باید کمک کنیم این وزیر انقلابی که قبل و بعد از انقلاب هزینه شده در این وزارتخانه باقی بماند.

ارسال نظر