|
|
کدخبر: ۱۸۱۹۹۱

یک وکیل دادگستری در خصوص عدم حضور مشایی در دادگاه امروز صبح گفت: کامل نبودن کیفرخواست و همچنین عدم اطلاع وکلا از محتویات پرونده منجر شد موکلم در دادگاه شرکت نکند.

سید محمدحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره عدم حضور اسفندیار رحیم مشایی در دادگاه امروز صبح گفت: همانطور که قبلا آقای مشایی و وکلای ایشان اعلام کردند، پرونده دارای ایرادات و نواقصی است که امکان رسیدگی و دفاع را سلب می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: طبق ماده قانون ۳۴۲ آئین نامه کیفری باید یک نسخه از کیفرخواست برای آقای مشایی ارسال شود که این کار صورت نگرفته و فقط از ایشان خواسته شد که کیفرخواست را بخوانند و گواهی کنند که به ایشان ابلاغ شده است. آقای مشایی طبق قانون نپذیرفته و درخواست داشته که کل کیفرخواست را در اختیارش قرار دهند تا آن را مطالعه و جوابیه‌های خود را تنظیم کند.

این وکیل دادگستری ادامه داد: مورد بعدی این بود که آقای مشایی در طول این مدت نتوانست با وکلای خود دیداری داشته باشد تا مواردی را که در کیفرخواست وجود دارد با وکلای خود مطرح کند، زیرا وکلا موضع آقای مشایی را در قبال عناوین انتخابی نمی‌دانند.

وی در پاسخ به این سوال که اتهامات رئیس دفتر رئیس دولت‌های نهم و دهم چیست، گفت: یکی از این اتهامات تبانی علیه امنیت کشور موضوع ماده ۶۱۰ مجازات اسلامی است؛ در کیفرخواست آمده ایشان رأی آقای بقایی را به همراه متهم ردیف دوم که آقای جوانفکر هستند مقابل سفارت انگلیس آتش زده که این کار اقدام علیه امنیت ملی محسوب می‌شود.

حسینی ادامه داد: مورد بعدی تبلیغ علیه نظام طبق ماده ۵۰۰ قانون مجازات‌های اسلامی است،‌ در کیفرخواست آمده ایشان در فضای مجازی مطالبی را علیه عملکرد برخی از مسئولان قضایی منتشر کرده که تبلیغ علیه مسئولان نظام است و بر همین اساس دو قاضی از ایشان شکایت کردند.

وی ادامه داد: محور بعدی اعتراضات آقای مشایی این است که برای آقای جوانفکر که متهم ردیف دوم است احضاریه‌ای فرستاده نشده تا در دادگاه حضور پیدا کند.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: آقای مشایی تقاضا دارد با رعایت تمام شرایط قانونی و تشریح جزئیات پرونده همچنین حضور خبرنگاران با سلیقه‌های سیاسی مختلف دادگاه علنی برگزار شود که امیدواریم با رفع نواقص و تمهید شرایط قانونی زمینه برگزاری دادگاه علنی و مورد درخواست مشخص شود.

وی اداد داد: یکی از مهم‌ترین درخواست‌های آقای مشایی برگزاری دادگاه علنی است، زمانی که در بیست و چهار مرداد ماه ایشان را از زندان به دادگاه انقلاب بردند و قاضی صراحتا اعلام کرد که دادگاه علنی برای آقای مشایی برگزار نخواهد شد.

ارسال نظر

پربیننده ترین