|
|
کدخبر: ۱۸۳۳

گروهی از نمایندگان پارلمان آمریکا ضمن ابراز عصبانیت از گسترش روابط ایران و آرژانتین از مناسبات این دو کشور ابراز نگرانی کردند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، پایگاه خبری اسپانیایی زبان «تارینگا» اظهار کرد: یکی از آژانس‌های پیام رسانی اسرائیلی اعلام کرده است که برخی از نمایندگان پارلمان آمریکا از گسترش روابط تهران و بوئنوس‌آیرس ابراز نگرانی کردند.

مطابق با گزارش این آژانس خبری این گروه از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا خواسته‌اند تا برای مقامات آرژانتین به علت این گسترش روابط تنبیه و محدودیت‌هایی در نظر بگیرد.

این نمایندگان برای دفتر جان کری، وزیر خارجه آمریکا نامه‌ای فرستاده‌اند و طی آن از رئیس جمهور این کشور خواسته‌اند تا در قراردادهای تجاری و اقتصادی واشنگتن _ بوئنوس آیرس تجدید نظر کرده و محدودیت‌هایی را قائل شوند.

اکثر نمایندگانی که این نامه را برای کری فرستاده‌اند از جمهوری خواهان هستند و در بخشی از این نامه خواسته‌اند تا مقامات آرژانتینی را تهدید کنند که در صورت افزایش روابط خود با ایران می بایست تمامی بدهی‌های بخشیده شده را پرداخت کنند.

این مسئله به امضای تفاهمنامه ایران و آرژانتین مربوط می‌شود.

مقامات این دو کشور در ژانویه ۲۰۱۳ به منظور یافتن حقیقت در رابطه با حادثه " آمیا " که منجر به کشته شدن ۸۵ تن از شهروندان آرژانتینی شده است تفاهمنامه‌ای را به امضا رساندند.

به امضا رسیدن این تفاهمنامه با مخالفت های بسیار زیادی مواجه شد که اکثر مخالفان آن نمایندگان یهودی پارلمان آرژانتین بودند.

ارسال نظر