|
|
کدخبر: ۱۸۴۲۳۴

قانون‌گذاران آمریکا یک میلیارد دلار برای تامین سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین اسرائیل را تصویب کردند.

مجلس نمایندگان آمریکا کمک یک میلیارد دلاری به گنبد آهنین اسرائیل را تصویب کرد.

کمک یک میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر پس از اعتراض دموکرات‌ها در مجلس از لایحه بودجه موقت دولت فدرال ایالات متحده حذف شد.

این مبلغ در قانون مربوط به تعطیلی قریب‌الوقوع دولت و بحران بدهی احتمالی اکتبر گنجانده شده بود. اما اعتراض گروهی از نمایندگان دموکرات در مجلس تحت کنترل دموکرات‌ها باعث شد که این بودجه از لایحه حذف شود.

اما بعداً کمک مالی به گنبد آهنین در لایحه‌ای جداگانه مورد بحث قرار گرفت و با ۴۲۰ رای موافق در برابر ۹ رای مخالف به تصویب رسید.

قرار است این لایحه برای تصویب نهایی به مجلس سنای آمریکا فرستاده شود. نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در سخنرانی خود گفت تصویب این لایحه نشان‌دهنده اتفاق‌نظر در کنگره برای امنیت اسرائیل است. خانم پلوسی تاکید کرد کمک به اسرائیل حیاتی است، زیرا امنیت اسرائیل برای امنیت آمریکا ضروری است.

مقامات اسرائیلی می‌گویند سامانه دفاعی گنبد آهنین صدها موشک شلیک شده توسط شبه نظامیان حماس از غزه را قبل از اینکه بتوانند به مناطق مسکونی اسرائیل اصابت کنند، منهدم کرده است. اسرائیل از ۱۰ سال به این سو از سیستم دفاع راکتی موسوم به گنبد آهنین استفاده می‌کند. آمریکا تا کنون در حمایت از  این سیستم یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به اسرائیل کمک کرده است.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل از نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه "برای تعهد آنان به امنیت اسرائیل" و از مردم آمریکا برای "دوستی ثابت" ابراز قدردانی کرده است.

اما فیلم مخالفت طوفانی رشیده طلبب نماینده مسلمان کنگره با کمک میلیاردی آمریکا به سامانه گنبد آهنین اسرائیل که واکنش تند نمایندگان هم‎حزبی خود را نیز در پی داشت را مشاهده میکنیم.

 

 

 

حجم ویدیو: 2.20M | مدت زمان ویدیو: 00:01:32

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار