|
|
کدخبر: ۱۸۴۲۵۷

رزمایش فاتحان خیبر در شمال غرب کشور

رزمایش «فاتحان خیبر» شروع شده؛ رزمایشی که در شمال‌غرب کشور با محوریت نیروهای ارتش برگزار خواهد شد.

ناظران امنیتی معتقدند این تحرکات در واقع پاسخی به تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای تغییر در مرزهای ایران اسلامی است. این مانُور اما با استقبال مردم و رسانه‌ها مواجه شده است.

زبان‌درازی صهیونیست‌ها در شمال‌غرب؛ ماجرا چیست؟

صهیونیست‌ها از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به ایران غفلت نمی‌کنند؛ ایرانی که بزرگ‌ترین منتقد کودک‌کُشی‌های آنها در دهه‌های اخیر است. تازه‌ترین توطئه، تغییر جغرافیای شمال‌غرب ما است. یالِ باختران دریای مازندران. منطقه‌ای که در واقع یکی از کُریدورهای تجاری ایران با کشورهای اروپایی است. جاده «گوریس‌قاپان» در این منطقه واقع شده؛ محوری که سال‌ها مورداستفاده تُجار و رانندگان ایرانی قرار داشته است.

ایران در شمال‌غرب علاوه بر رژیم باکو، ۲۱ کیلومتر مرز مشترک با ارمنستان نیز دارد. چشم طمع صهیونیست‌ها به همین جاده است. برای محاصره؛ برای مسدود کردن دسترسی ایرانی‌ها به یکی از بهترین محورهای مواصلاتی خارجی. البته که این اقدام نه فقط جغرافیای سیاسی، بلکه اقتصاد ملی ما را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. تُجار و مردمی که سال‌ها است از طریق همین مسیر ارتزاق می‌کنند، قطعاً دچار مشکل خواهند شد.

شیطنت‌های رژیم صهیونیستی حالا باکو را برای بستن این جاده مصمم کرده است. اول از لفاظی مقامات این جمهوری علیه تمامیت ارضی ایران شروع شد. سپس به رزمایش مشترک در مجاورت مرزهای ایران انجامید. اخیراً هم که رسماً به عوارض‌ستانی و سر گردنه‌گیری برای رانندگان ایرانی در محور گوریس‌قاپان رسیده است. نه حضور صهیونیست‌ها در این جغرافیا، نه بستن جاده‌ها، نه فشار اقتصادی به مردم شریف آذربایجان برای ما قابل تحمل نیست.

همین تحرکات، همین لفاظی‌ها واکنش‌های گسترده مردم در فضای مجازی را در پی داشته است.

شیطنت‌های همسایه شمال‌غربی ایران بزرگ اما که عمدتاً با تحریک صهیونیست‌ها بوده، خشم و انزجار افکار عمومی را فراهم کرده است. آنقدر که از دستگاه‌های دیپلماسی برای پیگیری حقوقی ماجرا در محاکم بین‌الملل مطالبه کنند. بعلاوه نیروهای مسلح را برای حفظ و حراست از مرزهای تاریخی به یاری بطلبند.

رزمایش «فاتحان خیبر» در سرحدات شمال‌غرب با همین هدف از روز گذشته آغاز شد. در این رزمایش یگان‌های مختلفی از نیروهای پدافندی، هوانیروز، مکانیزه، توپخانه و پیاده‌نظام حضور دارند. در تمرین‌های روز گذشته ابتدا عملیات شناسایی توسط پرنده‌های بدون سرنشین انجام، سپس نیروهای واکنش سریع بوسیله هلی‌برن به تمرین رزم پرداختند. هم‌چنین یگان‌های توپخانه، زرهی و هوانیروز نیز از پیاده‌نظام پشتیبانی کردند.

امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه این رزمایش به حضور عناصر نامطلوب در مرزهای شمال‌غرب ایران اشاره و گفت: خروج نیروهای داعشی که از سوریه آمده بودند، برای جمهوری اسلامی محرز نشده و همین موجب حساسیت ما است.. ضمناً از زمانی که رژیم نامشروع صهیونیستی به این منطقه آمده، حساسیت ما به آنجا کاملاً افزایش یافته و فعالیت صهیونیست‌ها کاملاً تحت نظر است.

سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه نیز هرگونه تغییر در خطوط مرزی شمال‌غربی را «خط قرمز» ایران دانسته و می‌گوید: «همچنان‌که پیشتر نیز اعلام کرده‌ایم، جلوگیری از تغییر در مرزهای کشورهای همسایه از  راهبردهای جدی جمهوری اسلامی است و هرگونه تغییر ژئوپولیتیک منطقه را مخلّ امنیت داخلی خود می‌دانیم و همواره آن را خط قرمز اعلام کرده‌ایم و بر این اساس بدیهی است که نسبت به آن بی‌تفاوت نباشیم.»

رزمایش‌های نیروهای مسلح درست در راستای مطالبات مردم است؛ برای آرامش و امنیت آنها. همان‌ها که واکنش سریع و قاطع مدافعان جان بر کفِ وطن را مطالبه می‌کنند. «فاتحان خیبر» حافظان همیشگی سرحدات ایران اسلامی‌اند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار