|
|
کدخبر: ۱۸۴۲۷۰

سناتور فلک به قطعنامه های به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه رای منفی داد

در سال 2019، سنا برای اولین بار نسل کشی ارامنه را به رسمیت شناخت.

باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، با جف فلیک، سناتور جمهوری خواه سابق، که از سوی دولت بایدن برای پست سفیر در ترکیه معرفی شده است، مصاحبه کرد تا موضع خود را در این زمینه روشن کند. لازم به یادآوری است که جف فلیک در بحث قطعنامه های به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه بارها در سنای آمریکا رای منفی داده است.

برای چندین دهه، نسل کشی ارامنه توسط وارثان عاملان آن انکار شده است. در سال 2019 ، سنا برای اولین بار نسل کشی ارامنه را به رسمیت شناخت.

در آوریل سال جاری، روز یادبود نسل کشی ارامنه، بایدن به ما ملحق شد. در گذشته، شما به قطعنامه هایی مبنی بر به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه رای منفی دادید. آیا در تأیید نسل کشی ارامنه به این ساختار و دولت ملحق می شوید؟  

سناتور سابق فلیک گفت: “بله.”

سناتور منندز در ادامه پرسش و پاسخ، خاطرنشان کرد:

اگر نامزدی شما تایید شود، آیا این تعهد را در 24 آوریل، روز یادآوری نسل کشی ارامنه، تکرار می کنید؟ “

فلیک پاسخ داد: “من دوباره آن را انجام خواهم داد.”

جف فلیک در سخنرانی افتتاحیه خود با اشاره به رفتار ترکیه در تعدادی از درگیری ها تاکید کرد.

اگر برخی از اقدامات ترکیه به پیشبرد منافع آمریکا در خاورمیانه، دریای مدیترانه و حوضه دریای سیاه کمک کند، تعدادی از اقدامات دیگر بی ثبات کننده هستند و مفید نیستند. فلیک گفت: “در صورت تایید نامزدی من، من ترکیه را تشویق می کنم تا از تلاش های ارمنستان برای دستیابی به حل و فصل پایدار و مناقشه بین آذربایجان حمایت کند. من راه حل های مسالمت آمیز و دیپلماتیک را برای درگیری ها در خاورمیانه تشویق خواهم کرد.”

در جریان این جلسات، سناتورها مکرراً به موضوعات مربوط به نسل کشی ارامنه و سیاست ترکیه در قبال ارمنستان از جمله اظهارات سناتورهای دموکرات کریس کونز و کریس ون هولن پرداختند.

رئیس جمهور اردوغان، ترکیه را در جهت اشتباه، هم از نظر تعهدات ناتو به طور کلی و هم اقدامات دیگر و حقوق بشر در منطقه، گمراه کرده است. سناتور کریس ون هولن، گفت: “ما شاهد کمک و حمایت او از حملات به ارمنستان بودیم.”

علاوه بر این، در جریان جلسه استماع، رئیس کمیسیون، منندز و سناتورهای دیگر با ابراز نگرانی از خرید سامانه های موشکی ضد هوایی S-400 روسیه توسط ترکیه، بر اهمیت این موضوع برای امنیت ایالات متحده و ناتو تأکید کردند. به انتقادات و پرسش هایی نیز درباره نقض حقوق بشر در ترکیه، سرکوب آزادی مطبوعات، مسئله قبرس، گام های ترکیه در دریای مدیترانه، سیاست های اردوغان و تعدادی دیگر از مسائل پرداخته شد.

 

 

 

حجم ویدیو: 3.25M | مدت زمان ویدیو: 00:00:47

ارسال نظر

پربیننده ترین