|
|
کدخبر: ۱۸۴۳۳۰

بحران بیروت، 6 کشته و 60 زخمی در تیراندازی افراد ناشناس

پایتخت لبنان، شاهد اعتراضات مردمی علیه قاضی پرونده انفجار بندر بیروت بود که به تنش و ناآرامی کشیده شد.

پایتخت لبنان، شاهد اعتراضات مردمی علیه قاضی پرونده انفجار بندر بیروت بود که از سوی طرف‌هایی ناشناس به تنش و ناآرامی کشیده شد.

معترضان که گفته می‌شود اکثر آنها طرفداران جنبش حزب الله و جنبش امل هستند، در حالی که در منطقه الطیونه در نزدیک کاخ دادگستری در بیروت تجمع کرده بودند هدف گلوله تک تیراندازان ناشناس قرار گرفتند.

در همین حال ارتش لبنان فورا وارد عمل شده و با محاصره منطقه اطراف کاخ دادگستری و استقرار در آنجا در جستجوی عوامل تیراندازی به سمت معترضان است. گفته می‌شود یک راکت هم در جریان این ناآرامی‌های منطقه الطیونه به آنجا پرتاب شده که صدای انفجار بیروت ناشی از آن بوده و در نتیجه آن یکی از ساختمان‌های آن منطقه دچار حریق شده است. شبکه المیادین اعلام کرد که در اثر تیراندازی در الطیونه دستکم ۶ نفر کشته و ۶۰ نفر دیگر زخمی شدند. میشل عون، رئیس جمهور لبنان در تماس با نجیب میقاتی، نخست وزیر و وزیران دفاع و کشور و فرمانده ارتش تحولات اوضاع امنیتی بیروت در سایه حوادث منطقه الطیونه را بررسی کردند. ارتش لبنان همچنین اعلام کرد: واحدهای مستقر ما در بیروت به سمت هر فرد مسلحی در این منطقه و به سوی هر فردی که از هر مکان دیگری اقدام به تیراندازی کند شلیک خواهد کرد و از شهروندان هم می‌خواهد خیابان‌ها را خالی کنند. در همین حال منابع حزب الله و جنبش امل در گفت‌وگو با النشره اعلام کردند: سکوت در برابر آنچه در منطقه الطیونه رخ داد، امکان‌پذیر نیست و به هیچ نمی توان پذیرفت که معترضان مسالمت‌جو که خواهان بیان دیدگاه خود هستند از سوی تک تیراندازانی مورد اصابت گلوله قرار گیرند.

این منابع تاکید کردند: ما همچنان منتظر تکمیل تحقیقات درباره حادثه امروز در الطیونه هستیم و ارتش هم برای کنترل اوضاع وارد عمل شده است. در همین حال شبکه الجزیره اعلام کرد که به رغم هشدارهای ارتش همچنان صدای شدید تیراندازی‌ها در بیروت شنیده می‌شود. عین الرمانه هم هم اینک شاهد تیراندازی هایی است که الجزیره از کشته و زخمی شدن چند نفر در این منطقه گزارش داده است. گفته می شود برخی در داخل خانه هایشان یا برخی هم در حال که در حال عبور در خیابان بودند هم هدف ترکش گلوله افراد مسلح قرار گرفته اند. وزیر کشور لبنان هم با صدور بیانیه ای گفت: صلح داخل از مقدس ترین مقدسات است. در حال حاضر تدابیر امنیتی شدیدی اتخاذ کرده ایم به خصوص بازداشت (عوامل تیراندازی) برای کنترل اوضاع میدانی انجام می شود. منابع لبنانی خبر دادند پس از گذشت چهار ساعت از درگیری‌ها، در حال حاضر آرامش در بیروت حکم‌فرماست. سلیمان فرنجیه رئیس جریان المرده لبنان با صدور یبانیه ای از جنبش های حزب الله و امل به دلیل هوشیاری و مسئولیت پذیری در کشیده نشدن به سمت فتنه تقدیر کرد و از نیروهای امنیتی خواست با عمل به مسئولیت خود اوضاع را کنترل و جنایتکاران را مجازات کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حجم ویدیو: 7.70M | مدت زمان ویدیو: 00:02:32

ارسال نظر

پربیننده ترین