|
|
کدخبر: ۲۹۵۵

نامه بسیج به دبیرکل سازمان ملل:

سازمان بسیج مستضعفین در نامه‌ای به بان‌کی‌مون متذکر شد تنها در دو هفته گذشته نزدیک به هزار و ۵۰۰ نفر از مردم بی‌گناه عراق در بمب‌گذاری‌های عوامل سازمان‌یافته توسط آمریکا به شهادت رسیده‌اند‌.

به‌گزارشامیدبه نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج، معاونت روابط بین الملل سازمان بسیج مستضعفین در نامه‌ای خطاب به بان‌کی‌مون، کشتار بی رحمانه ۴۵۰ نفر از کُردهای سوریه از جمله ۱۰۰ کودک را به دست تروریست‌های تحت حمایت آمریکا محکوم کرد.

این سازمان در نامه خود، اعتراض شدیدش را نسبت به سکوت مجامع بین المللی در قبال جنایات تروریست‌های وابسته به آمریکا اعلام کرد و خواستار واکنش سریع شورای امنیت سازمان ملل شد.

متن این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای «بان کی‌مون»

دبیر کل سازمان ملل متحد

طی روزهای اخیر شاهد کشتار فجیع و بی رحمانه ۴۵۰ نفر از کُردهای سوریه از جمله حدود ۱۰۰ کودک مظلوم و بی گناه توسط تروریست‌هایی بوده‌ایم که توسط رژیم ایالات متحده سازماندهی و با سلاح کشورهای اروپایی و امریکایی تجهیز شده‌اند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد که در مقابل کوچک‌ترین حوادثتهدیدکننده منافع ایالات متحده، واکنش‌های شدیدی از خود نشان می‌دهد، در مقابل این جنایت عجیب که عامل اصلی آن این کشور بوده است، همانند همیشه سکوت اختیار کرده است.

در سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸ رژیم بعثصدام، هزاران روستای کردستان عراق را با خاک یکسان نمود. این رژیم صد‌ها هزار کُرد را از خانه و کاشانه خویش آواره کرده و به اردوگاه‌های اجباری منتقل ساخت. این در حالی روی داد که شورای امنیت سازمان ملل نه تنها از ارائه یک قطعنامه، بلکه از ارائه بیانیه نیز دریغ کرد.

صدام جنایتکار یک‌بار دیگر در تیر ماه سال ۱۳۶۶، به سردشت ایران حمله شیمیایی کرد و ۵ هزار و ۱۱۰ نفر از هموطنان کُرد این کشور را شهید و مجروح ساخت اما از سوی شورای امنیت سازمان ملل اقدام عملی صورت نگرفت.

در اسفند ماه سال ۱۳۶۶ آن رژیم پلید، طی بمباران گسترده شهر حلبچه، مردم بی دفاع و بی گناه این شهر را به جرم دوست‌داشتن رزمندگان آزادی‌خواه ایرانی بمباران شیمیایی کرد؛ در پی این امر، ده‌ها هزار تن از مردم آن منطقه آواره شدند و هزاران نفر نیز مجروح گشته و یا به شهادت رسیدند.

در سال‌های گذشته شاهد مواردی از چنین جنایاتی بوده‌ایم که به دنبال آنها اقدامی عملی از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد انجام نگرفت.

تنها در دو هفته گذشته نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ نفر از مردم بی‌گناه عرب عراقی(از زن و مرد، کودک تا جوان و پیر) در بیش از یکصد فقره بمب‌گذاری توسط عوامل سازمان‌یافته از سوی رژیم آمریکا به شهادت رسیده‌اند؛ این کشتار فجیع، کوچک‌ترین واکنشی را از سوی شورای امنیت سازمان ملل در بر نداشت.

این در حالی است که شورای امنیت نسبت به حوادثکم‌اهمیت مثل کشته‌شدن یک نفر در لبنان و یا چند نفر در لیبی، به صرف آنکه آمریکایی یا طرفدار این کشور بوده‌اند، مواضع شدیدی اتخاذ کرده و تا حد صدور مجوز تجاوز نظامی برای امریکا، نسبت به آن کشورها پیش رفته است و یا بیش از ۱۰ سال است که شورای به اصطلاح امنیت سازمان ملل، در مقابل تهدید خیالی و توهمی هسته‌ای ایران، صف‌آرایی کرده و جلسات فشرده و قطعنامه‌های پی در پی صادر می‌کند.

از مقایسه این حوادثمی‌توان نتیجه گرفت که در منطق حقوق بشر امریکایی حاکم بر شورای امنیت سازمان ملل متحد، کردها و عرب‌ها جزء بشر محسوب نمی‌شوند.

تا کی می‌خواهید جلوی بدمستی های هیئت حاکمه ایالات متحده که برای سلطه بر نفت منطقه و حفظ رژیم پایان یافته صهیونیستی، دست به هر جنایتی می‌زنند، سکوت کنید؟

با این وضعیت نابه‌سامان منطقه که هر روز شاهد کشتار مردم بی گناه چه در قالب حکومت ها یا تروریست‌های تحت حمایت امریکا و چه هواپیماهای بدون سرنشین آنها در کشورهایی از جمله عراق، افغانستان، پاکستان، سوریه، لبنان، فلسطین، مصر، بحرین و حجاز هستیم، بهتر است این شورای نامردمی و ضد بشری منحل گشته و اتخاذ تصمیمات امنیتی و برقراری امنیت منطقه، به دست خود مردم سپرده شود.

والسلام علی من التبع الهدی

ارسال نظر