|
|
کدخبر: ۳۵۳

یک روزنامه کویتی و همچنین روزنامه معروف الاهرام مصر مدعی شدند رئیس جمهور مصر مذاکرات خود را برای خروج توام با امنیت خود و خانواده‌اش از مصر را آغاز کرده است.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، روزنامه کویتی السیاسه اظهار کرد: محمد مرسی رئیس جمهوری مصر درپی گسترش دامنه اعتراض ها برضد وی و نزدیک شدن موعد پایان ضرب الاجل ارتش به دولت برای حل مشکلات و برآورده کردن خواست ملت مذاکرات را برای خروج از مصر و استعفا از سمتش، آغاز کرده است.

روزنامه الاهرام هم به نقل از منابع مصری تاکید کرد؛ رئیس جمهوری مصر به خواست عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع مصر و بعد از مشورت با فرماندهان عالی رتبه ارتش مصر تصمیم به کناره گیری از سمت ریاست جمهوری مصر و ترک خاک این کشور کرده است.

براساس ادعای السیاسه مرسی از مقامات ارتش مصر خواسته تعهد دهند که وی بتواند به صورت امن از خاک مصر خارج شود.

هنوز هیچ منبع رسمی این ادعاها را تأیید یا تکذیب نکرده است.

گفته می شود دولت آمریکا نیز دو روز قبل از مرسی رئیس جمهوری مصر خواسته بود هرچه سریع‌تر از سمت ریاست جمهوری مصر کناره‌گیری کند و به خواست اکثریت ملت تن دهد.

گفتنی است امروز ضرب الاجل ۴۸ ساعته فرماندهی ارتش مصر برای موافقان و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهوری مصر به پایان می‌رسد و براساس بیانیه ارتش مصر بعد از پایان مهلت ارتش مصر در یک اقدام قانونی و براساس نص قانون اساسی مصر باید زمام امور کشور را به دست بگیرد.

لازم بذکر است محمد مرسی رئیس جمهوری مصر در آخرین سخنرانی خود ضرب الاجل ارتش را نادیده گرفت و از ارتش خواست روند خود را در اداره کشور اصلاح کرده و امور سیاسی را به دولت منتخب بسپارد.

ارسال نظر