|
|
کدخبر: ۴۳۰۶۸

وزیر خارجه آمریکا در تلاش برای توجیه اقدامات جاسوسی کشورش، مدعی شد تنش های به وجود آمده در روابط واشنگتن - برلین نباید آنها را از اهداف مشترک بازدارد.

به گزارشامیدبه نقل از " جان کری " وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با روزنامه بیلد آلمان کوشید جاسوسی دستگاه اطلاعاتی کشورش از مقامات آلمان را بی اهمیت جلوه دهد. وی که قرار است به زودی به آلمان سفر کند گفت موضوعاتی مانند تجارت آزاد دو سوی آتلانتیک و تحولات سوریه و ایران بسیار مهمتر از دعوای بین آلمان و آمریکا است.

این در حالی است که افشای شنود مکالمات تلفنی " آنگلا مرکل " صدراعظم آلمان توسط آژانس امنیت ملی آمریکا(NSA) موجی از انتقادها را در آلمان متوجه واشنگتن کرده است. طبق اطلاعات افشا شده از سوی " ادوارد اسنودن " کارمند سابق NSA نهادهای جاسوسی آمریکا از سال ۲۰۰۲ تا تابستان ۲۰۱۳ مرکل را زیر نظر داشته اند.

گفتنی است هر چند به دنبال طرح نگرانی آلمانی ها از این مسئله، " باراکاوباما" رئیس جمهوری آمریکا اطمینان داده که مکالمات مرکل شنود نمی شود، اما این احتمال که چنین اقدامی پیشتر از سوی سازمان اطلاعات آمریکا انجام می شده، همچنان برلین را نگران می کند.

ارسال نظر