|
|
کدخبر: ۷۴۲۵۱

اداره‌کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه اعلام کرد

اداره‌کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امورخارجه کشورمان درباره تماس تلفنی کری با ظریف اعلام کرد: پیرو تحولات اخیر در زمینه اجرای برنامه اقدام مشترک، ‌وزیر خارجه آمریکا با ظریف تماس تلفنی داشت و وزیر خارجه مراتب نارضایتی ایران را اعلام کرد.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه درباره تماس تلفنی وزیر امور خارجه آمریکا با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: «پیرو تحولات اخیر در زمینه اجرای برنامه اقدام مشترک، وزیر خارجه آمریکا با دکتر ظریف تماس تلفنی داشته و وزیر امور خارجه کشورمان، مراتب نارضایتی ایران را اعلام کرده است». بر اساس این گزارش، ظریف در همین زمینه با خانم اشتون نیز تبادل نظر داشته است.

این نخستین تماس تلفنی کری و ظریف پس از توافق هسته‌ای ژنو در سوم آذر ماه جاری است که طرفین درباره برنامه اقدام مشترک به توافق دست یافتند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۲۱ آذر ماه جاری نام ۱۹ فرد و شرکت از جمله نام چند شرکت ایرانی را به فهرست تحریم‌ها علیه ایران افزود.

هیئت کارشناسی جمهوری اسلامی ایران که از ۱۸ آذر ماه در حال مذاکره با کارشناسان ۱ + ۵ بر سر ساز و کار اجرایی توافقنامه ژنو بود، در پی این اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا، مذاکرات را متوقف کرد و از وین بازگشت.

ارسال نظر