|
|
کدخبر: ۷۷۴۲۰

محمد جواد ظریف به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران از نخست وزیر پاکستان برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد که مورد استقبال نواز شریف قرار گرفت.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران از نخست وزیر پاکستان برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد که مورد استقبال نواز شریف قرار گرفت.

پایگاه خبری نیشن پاکستان اعلام کرد در دیدار روز پنج شنبه محمد جوادظریفبه نمایندگی از دولت ایران از، نخست وزیر پاکستان برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد که مورد استقبال نواز شریف قرار گرفت. به نوشته این پایگاه نواز شریف به زودی به ایران سفر خواهد کرد.

نواز شریف همچنین در این دیدار بر افزایش همکاری ها برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه بین اسلام آباد و تهران تاکید کرد. وی توافق هسته ای ایران در ژنو را به تهران تبریک گفت و برای ادامه این تعهدات سازنده ابراز امیدواری کرد.

نواز شریف که کشورش ریاست اجلاس دی ۸ را بر عهده دارد افزود پاکستان، ترکیه و ایران قابلیت نقش آفرینی فعال تری برای دستیابی به اهداف اقتصادی یان سازمان و رونق اقتصادی منطقه دارند.

وزیر امورخارجه کشورمان نیز بر تقویت و گسترش همکاری های تهران با پاکستان تاکید کرد. ظریف همچنین از حمایت ایران از پاکستان برا ی مبارزه با تروریسم خبر داد.

شانزدهمین نشست وزرای امور خارجه گروه دی ۸ هفته گذشته در اسلام آباد پاکستان برگزار شد که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن سخنرانی در این نشست دیدارهایی با مقامات پاکستانی و دیگر همتایان شرکت کننده از جمله داوود اغلو، وزیر خارجه ترکیه داشت.

ارسال نظر