|
|
کدخبر: ۸۶۰

به دنبال انتخاب رئیس جدید ائتلاف مخالفان سوریه کشورهای آمریکا، قطر، انگلیس و فرانسه با استقبال از این اقدام بر ادامه حمایت‌شان از مخالفان سوریه تاکید کردند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از ایسنا، پایگاه خبری سوریه نیوز اظهار کرد: وزارت خارجه ‌آمریکا در بیانیه‌ای از انتخاب احمد جربا، به عنوان رئیس جدید ائتلاف ملی مخالفان سوریه استقبال و اعلام کرد: امیدواریم که در کنار جربا بتوان شاهد پیشرفت در خصوص سقوط کامل نظام سوریه باشیم.

همچنین دولت آمریکا در این بیانیه اعلام کرد: ما از ارتباط جربا و رهبران جدید ائتلاف مخالفان سوریه با همه شخصیت‌های سوری اطلاع داشته و از تلاش این گروه برای تحقق وحدت بیشتر و تقویت ساختار ائتلاف به عنوان نماینده قانونی مردم سوریه تقدیر می‌کنیم.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود تاکید کرد: مخالفان سوریه باید برای رسیدن به راهکاری سیاسی از طریق مذاکراتی که به برکناری اسد از قدرت و تشکیل دولت انتقالی جدید بیانجامد، تلاش کنند.

از سوی دیگر، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه آمریکا نیز به احمد عاصی الجربا، رئیس جدید ائتلاف مخالفان سوریه تبریک گفته و اعلام کرد که از نزدیک با وی و رهبران جدید مخالفان سوریه برای کمک به آنها جهت تقویت مواضع‌شان برای ساختن سوریه‌ آزاد و دموکرات همکاری می‌کند.

وزیر امور خارجه سوریه همچنین تاکید کرد: از ائتلاف مخالفان سوریه که برای دفاع از حقوق قانونی مردم سوریه تلاش و همچنین از فعالیت‌های این ائتلاف برای کمک به مردم سوریه حمایت می‌کند.

وزارت خارجه قطر نیز روز شنبه از انتخابات داخلی ائتلاف مخالفان سوریه که در شهر استانبول ترکیه برگزار شد و انتخاب رئیس جدید این ائتلاف و معاونان و دبیرکل وی استقبال کرد.

یک منبع وزارت خارجه قطر به خبرگزاری این کشور اعلام کرد که دولت قطر از مسوولان جدید ائتلاف مخالفان سوریه حمایت می‌کند.

منبع مذکور همچنین از همه گروه‌های مخالف سوری خواست با رهبران جدید ائتلاف مخالفان سوریه همکاری کنند.

فیلیپ لالیو، سخنگوی رسمی وزارت خارجه فرانسه نیز در بیانیه‌ای مطبوعاتی از انتخاب رئیس جدید ائتلاف مخالفان سوریه استقبال و اعلام کرد، در زمانی که شاهد سرکوب مخالفان سوری در حمص هستیم چیزی که مهم است این است که از ائتلاف مخالفان سوریه حمایت شده و به ستاد مشترک آنها برای قرار دادن ابزار لازم در اختیارشان جهت حمایت از ساکنان سوریه کمک کنیم.

این دیپلمات فرانسوی در پایان اعلام کرد که کشورش همکاری با ائتلاف مخالف سوریه و رهبران جدید این ائتلاف را تا رسیدن به راهکاری سیاسی برای ساختن سوریه‌ آزاد و دموکرات ادامه می‌دهد.

احمد جربا نیز روز شنبه در پی انتصابش به این سمت اعلام کرد، پیگیری تحولات سوریه به ویژه اوضاع شهر حمص را در اولویت کارهایش قرار می‌دهد.

احمد جربا که از روسای یکی از قبایل سوریه و از چهره‌های مخالف این کشور است در انتخاباتی دو روزه در استانبول به عنوان جانشین جورج صبرا، رئیس موقت ائتلاف مخالفان سوریه انتخاب شد.

ارسال نظر