|
|
کدخبر: ۹۱۸۰۹

رئیس‌جمهور برکنار شده مصر گفت: در صورت اصرار مراجع قضایی این کشور بر محاکمه ام به اتهام جاسوسی، همه را رسوا خواهم کرد.

به گزارشامید، تسنیم به نقل از الوفد نوشت:محمد‌ مرسیرئیس‌جمهور برکنار شده مصر تهدید کرد که در صورت اصرار مراجع قضایی بر محاکمه وی به اتهام جاسوسی، همه گروه‌ها و جریانات را رسوا خواهد کرد.

وی افزود: در صورت اصرار مراجع قضایی بر محاکمه‌ام به اتهام جاسوسی از فرماندهان دستگاه اطلاعات عمومی و دستگاه‌های امنیتی سابق و کنونی در دوره شورای نظامی سابق از جمله طنطاوی و سامی‌‌عنان می‌خواهم که در دادگاه شهادت بدهند.

رئیس‌جمهور برکنار شده مصر در اظهاراتی که روزنامه الوطن آن را منتشر کرد گفت کشورهای بزرگی برای جلوگیری از محاکمه‌اش دخالت خواهند کرد.

مرسی گفت: در صورت اصرار مراجع قضایی مصر بر محاکمه‌ام به اتهام جاسوسی همه پرونده‌ها را خواهم گشود. وی همچنین تاکید کرد که خود به تنهایی در مقابل دادگاه این سخنان این سخنان را مطرح می‌کند و به وکیل یا وکلایی برای دفاع از خود نیاز ندارد.

وی افزود: اگر من در دوره انقلاب ۲۵ ژانویه بهجاسوسیمتهم هستم، پس چرا در طول این مدت سکوت شد و به من اجازه دادند که در انتخابات ریاست جمهوری نامزد و سپس رئیس‌جمهور شوم.

لازم به ذکر است که دادگاه محمد‌مرسی رئیس‌جمهور برکنار شده مصر و ۱۴ تن دیگر از رهبران اخوان‌المسلمین به اتهام تحریک به کشتار تظاهر کنندگان در اطراف کاخ الاتحادیه امروز چهارشنبه(۱۸ دی) در آکادمی پلیس قاهره برگزار می‌شود.

ارسال نظر