|
|
کدخبر: ۱۸۲۵۸۰

محسن مصطفوی با انتشار بیانیه‌ای از ریاست دانشکده معماری هاروارد آمریکا استعفا داد.

محسن مصطفوی که از ژانویه‌ی سال 2008 تا کنون ریاست بخش فارق التحصیلان دانشکده معماری هاروارد (GSD) را بر عهده داشته است، چند روز پیش در بیانیه‌ای کناره گیری خود را از این کرسی اعلام نمود و این سمت را تنها تا پایان سال تحصیلی ۲۰۱۹/۲۰۱۸ بر عهده خواهد داشت.

این معمار ایرانی در طول یک دهه‌ی گذشته تلاش های گسترده‌ای برای تقویت هیئت علمی دانشکده معماری هاروارد آمریکا و تنوع برنامه های تحصیلی دانشجویان معماری و افزایش سطح بین المللی هاروارد انجام داده است.

مصطفوی متولد سال 1954 میلادی در تهران، معمار ایرانی مقیم آمریکا است. او یکی از معمارن و مدیران ایرانی موفق در بزرگترین و مشهورترین دانشگاه های دنیا و داور مسابقه معماری آقاخان می باشد. مصطفوی سابقه‌ی ریاست دانشکده معماری دانشگاه کرونل را نیز در کارنامه‌ی خود دارد و قبل از آن نیز در دانشگاه پنسیلوانیا تدریس می‌کرد.

به نقل از آرک‌دلی، محسن مصطفوی در بیانیه‌ای عنوان کرد: ریاست بخش معماری دانشکده هاروارد یک افتخار و امتیاز محسوب می‌شود. تنوع باورنکردنی، استعداد، شور دانشجویی، استادان و کارمندان فوق العاده بودند. تعهد به آموزش و رشد دایره تحصیلی توسط همکاران و دانشجویان معماری یک منبع الهام بخش برای من به شمار می‌رفت. افتخار می‌کنم که در طول 11 سال گذشته با چنین گروه بی‌نظیری همکاری داشته‌ام و بی صبرانه منتظرم تا بخش جدیدی از ماجراجویی من در هاروارد آغاز گردد.

معمار ایرانی از طریق ایجاد یک دوره‌ی آموزشی جدید، موفق به انجام تغییرات و نوآوری های زیادی در دانشکده معماری دانشگاه هاروارد شد. او به عنوان ریاست دانشکده که به باز کردن درب ها برای دانشجویان مستعد و افزایش توان مالی دانشگاه شهرت دارد، با خلق برنامه های استراتژیک و توسعه‌ی برنامه های چندگانه باعث افرایش 50 درصدی دانشجویان دانشگاه شد.

در زمان ریاست او در دانشگاه اعضای هیات علمی معماری از 62 نفر به 90 نفر افزایش پیدا کردند و هیات علمی جدید شامل ریاست سه دانشکده اصلی معماری، معماری منظر، و برنامه ریزی طراحی شهری است. اکنون دانشگاه هاروارد به پیشنهاد محسن مصطفوی برای ایجاد یک سیستم مستقل جهت سرپرستی اعضای هیات علمی، بهبود نظارت و تمرینات برای مدیران و استادان نیز اقداماتی را انجام داده است.

ارسال نظر