|
|
کدخبر: ۱۸۵۰۹۵

امروزه برای سفر رفتن راه های مختلفی وجود دارد، گاهی از وسایل نقلیه شخصی برای سفر رفتن استفاده می شود، گاهی ترجیح می دهند از وسایل نقلیه عمومی مانند: اتوبوس، قطار و یا هواپیما استفاده کنند. انتخاب هواپیما برای سفر امروزه بهترین گزینه انتخاب برای مسافرین شده است، داشتن فرودگاه با بهترین امکانات در هر شهریکی از واجب ترین و شاخص ترین مکان ها برای معرفی آن شهر می باشد. اهواز نیز یکی از کلان شهرها که در جنوب غربی کشور ایران واقع شده است، اهواز به خاطر داشتن جاذبه های گردشگری و موقعیت های اقتصادی گردشگران و مسافران زیادی را جذب خود کرده است، که روزانه مسافران زیادی در فرودگاه اهواز تردد می کنند، به همین دلیل فرودگاه اهواز امروزه با داشتن بهترین امکانات و مشارکت با بهترین و معروف ترین شرکت های هواپیمایی یکی از بهترین فرودگاه های کشور شناخته شده است، در ادامه آس چارتر قصد دارد تا به معرفی فرودگاه بین المللی اهواز بپردازد، تا پایان مقاله با ما همراه باشید، شما می توانید برای سفر با هواپیما با مراجعه به سایت آس چارتر بلیط هواپیما خود را تهیه نمایید، و سپس سفر کنید.

1

معرفی فرودگاه بین المللی اهواز

فرودگاه بین المللی اهواز یا فرودگاه شهید سردارقاسم سلیمانی در فاصله 11 کیلومتری در قسمت شمال شرقی شهر اهواز واقع شده است، فرودگاه اهواز به دلیل موقعیت استراژیکی، یکی از مهمترین فرودگاه های ایران محسوب می شود، که روزانه 85 پرواز داخلی و خارجی را هدایت می کند، در گذشته فرودگاه اهواز بخاطر پروازهای زیادی که داشته تصمیم گرفته شد نت باغ های اطراف این فرودگاه که تحت نگهداری شرکت نفت بوده را برای احداث باند جدیدی خریداری کند از این رو در سال 1342 یک باند فرود به عرض 30 متر و طول 1370 متر به فرودگاه اهواز اضافه شد، فرودگاه اهواز دارای ارتفاع 19 متری از سطح دریا می باشد، وسعت این فرودگاه  بیش از 14500 مترمربع و باند فرود حدود 3400 متر و عرض آن 45 متر دو خط درگاه باند به طول 3100 متر را داراست. فرودگاه اهواز در گذشته تحت نظر شرکت ملی نفت ایران فعالیت داشت، اما اکنون مدیریت این مجموعه به سازمان هواپیمایی کل کشورواگذار شده است. به علت پیدا شدن مخازن نفتی در باند فرودگاه اهواز تصمیم به جابجایی این فرودگاه شده است،که این برنامه در طی 10 سال آینده اجرایی خواهد شد، این میدان نفتی مساحتی برابر700 متر مربع دارد.

 

تغییرنام فرودگاه بین المللی اهواز

بعد از به شهادت رسیدن سردار شهید قاسم سلیمانی فرودگاه بین المللی اهواز نامش را به نام این شهید تغییر داد و فرودگاه اهواز نزدیک به 2 سال است با نام فرودگاه بین المللی قاسم سلیمانی اهواز معرفی می شود.

 

شرکت های فعال هواپیمایی ایران در فرودگاه بین المللی اهواز

فرودگاه اهواز بابیش از چند دهه تجربه یکی از بهترین فرودگاه های کشور شناخته شده است، از این رو شرکت های هواپیمایی نظیر: ایران ایر، آسمان، ماهان، کاسپین، ایرتور، آتا، نفت، کیش ایر، اترک، قشم ایر، تابان و زاگرس که از معروف ترین شرکت های هواپیمایی در ایران می باشند در فرودگاه بین المللی اهواز فعالیت می کنند.

 

ترمینال داخلی فرودگاه بین المللی اهواز

پرواز های داخلی که روزانه در فرودگاه اهواز وجود دارد، فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه عسلویه، فرودگاه کیش، فرودگاه رشت، فرودگاه یزد، فرودگاه جزیره سیری، فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه خلیج فارس، فرودگاه جزیره خارک، فرودگاه شهیدآیت الله دستغیب شیراز و فرودگاه مهرآباد تهران می باشد. این ترمینال مساحتی حدود 8000 متر مربع دارد که روزانه پرواز های ورودی و خروجی به شهر های مختلف در ایران را هدایت می کند.

 

ترمینال خارجی فرودگاه بین المللی اهواز

 ترمینال پرواز های خارجی با مساحتی حدود 6500 متر مربع می باشد که این ترمینال میزبان پرواز های بین المللی به مقاصد عراق، ترکیه، عربستان، سیبری، کویت ودبی می باشد.

 

امکانات فرودگاه بین المللی اهواز

امروزه در همه فرودگاه امکاناتی برای رفاه حال مسافرین در نظر گرفته شده است، فرودگاه اهواز نیز از امکانات رفاهی و تجاری ویژه ای مانند: غرفه های تجاری، رستوران، مراکزخرید و فروش، بخش اشیاء گمشده، سرویس های بهداشتی، اینترنت رایگان، اتاق سیگار،غرفه اسباب بازی، نمازخانه، اتاق کودک و مادر، پلیس فرودگاه اهواز، ویلچر و خدمات مربوط به آن، پارکینگ، دستگاه های خودپرداز، خدمات پزشکی و درمانی، سرویس تاکسیرانی، بخش امانت بار و .... دارد.

 

بخش امانت فرودگاه بین المللی اهواز

شرکت های ماهان، راه ابریشم، ایران ایر وکارون شرکت های باربری موجود در فرودگاه اهواز هستند که بسته بندی های هوایی را به مقاصد مختلف می رسانند، در بخش امانات فرودگاه اهواز شما می توانید اگر بار و یا وسیله ای دارید را به امانت به مدت کوتاه یا بلند به این بخش بسپارید.

2

غرفه های تجاری در فرودگاه بین المللی اهواز

غرفه های تجاری موجود در فرودگاه اهواز برای رفاه مسافرین در نظر گرفته شده است، که اگر در سفر وقتی برای بازارگردی نداشتن و یا برای سفرسوغات و وسیله ای مورد نیازشان بود را بتوانند به راحتی خریداری کنند. این غرفه های تجاری شامل: مراکز خوراکی، سوغات، رستوران ها، فست فود، پوشاک] محصولات فرهنگی و ... می باشد.

 

دفتر تاکسیرانی فرودگاه بین المللی اهواز

تقریبا در اغلب فرودگاه ها دفاتر تاکسیرانی وجود دارد تا مسافرین بتوانند بعد از خروج از فرودگاه به راحتی به مقصد دلخواهشان برسند، در فرودگاه اهواز نیز دفتر تاکسیرانی برای خدمات به مسافرین وجود دارد، که حدود 180 تاکسی درب خروجی پرواز های خارجی قرار دارد، و حدود 20 تاکسی بانوان که در قسمت پروازهای داخلی جلوی سالن برا راحتی مسافران خانم در نظر گرفته شده است، که مسافرین را به مقصد مورد نظرشان می رسانند.

 

پارکینگ فرودگاه بین المللی اهواز

فرودگاه اهواز دارای دو پارکینگ می باشد که یک پارکینگ با مساحت بیش از 6900 متر 220 خودرو رادر خود جای می دهد و روزانه فعالیت دارد، پارکینگ دوم با ظرفیت 300 خودرو شبانه روزی به مسافران خدمات می دهد.

 

اطلاعات فرودگاه بین المللی اهواز

نام فرودگاه: فرودگاه بین المللی اهواز( فرودگاه بین المللی قاسم سلیمانی)

نوع فرودگاه: عمومی- مرز هوایی

فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: 11 کیلومتر

کد یاتا: AWZ

کد ایکائو:   OIAW

مساحت ترمینال پرواز های داخلی: 8000 مترمربع

مساحت ترمینال پروازهای خارجی: 6500 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: 19 متر

تلفن اطلاعات پرواز فرودگاه اهواز: 334434601-  34434604-061

تلفن مستقیم داخلی: 0613410

تلفن گویا: 199

سامانه پیام کوتاه: 10002199

ایمیل فرودگاه اهواز: ahvazairport@airport.ir

نشانی اینترنتی فرودگاه اهواز: ahvaz.airport.ir

آدرس فرودگاه بین المللی اهواز: ایران، اهواز، بلوار پاسداران، فرودگاه بین المللی اهواز

صندوق پستی فرودگاه اهواز: 924-61635

3

فرودگاه های دیگر در اهواز

اهواز به دلیل میزان بالای مسافر و بر اساس نیاز در نقاط دیگر استان نیز فرودگاه های احداث شده است که همگی فعال می باشند، فرودگاه آغاجاری، فرودگاه دزفول، فرودگاه مسجدسلیمان از جمله فرودگاه های استان خوزستان می باشند. آس چارتر بهترین مرجع ارائه دهنده بلیط چارتر مشهد اهواز در شهر مشهد می باشد. با تهیه بلیط از سایت آس چارتر از مزایا و تخفیفات ویژه ای برخوردار شوید، آس چارتر همواره سعی بر آن  داشته است تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

 

هتل های نزدیک به فرودگاه بین المللی اهواز

فاصله فرودگاه اهواز تا مرکز شهر حدود 11 کیلومتر می باشد از این رو مسافرینی که به اهواز سفر می کنند می توانند به هتل های نزدیک فرودگاه برای اقامت خود مراجعه کنند. هتل های نزدیک فرودگاه: هتل اکسین، هتل آپارتمان ایرانیکا، هتل پارس، هتل هدیه، هتل نادری، هتل ایران می باشند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار