|
|
کدخبر: ۱۸۱۳۲۰

مدیرکل فرودگاه‎های استان خوزستان از اعزام بیش از 4300 زائر خوزستانی از فرودگاه اهواز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی فرودگاه های خوزستان، محمدرضا رضایی مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان در نشستی با حضور معاون سیاسی استاندار و مدیر کل حج زیرات استان و دیگر دستگاه های ذ یربط در عملیات حج تمتع 97 گفت: امسال نیز همانند سال های گذشته همه تلاش و توان خود را به کار خواهیم گرفت تا زائران عزیز خوزستانی با کوچکترین کمبودی در برنامه رفت و برگشت خود مواجه نشوند.

وی افزود: امسال از تاریخ 28 تیر تا 24 مرداد بیش از 4300 زائر در قالب 25 کاروان و توسط 18 فروند هواپیمای ایرباس 300 شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به سرزمین وحی مشرف می شوند.

رضایی ادامه داد: تمهیداتی نیز در برگزاری عملیات حج در نظر گرفته شده که می توان به برخی از آنها از جمله، برپایی چادرهای نمایشگاهی جهت ایجاد سایبان برای مستقبلین، استقرار پزشکان و کارشناسان بهداشت، شیفت های نظارتی و آمادگی کامل واحدهای عملیاتی، تامین آب آشامیدنی مستقبلین، وسایل ایاب و ذهاب، محل اسکان مناسب در زمان تاخیر و یا ابطال پرواز، خدمات ویلچری، چرخ دستی و غیره اشاره کرد.

مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان در مورد وضعیت ترمینال جدید خارجی فرودگاه گفت: امیدوار بودیم امسال جهت اعزام زائران از ترمینال جدید خارجی استفاده کنیم که متاسفانه کم کاری پیمانکار و خلف وعده در اتمام کار باعث شد تا همچون سال های گذشته از ترمینال قدیم خارجی استفاده کنیم.

معاون سیاسی استاندار خوزستان نیز که جهت هماهنگی بین استانداری و دیگر دستگاه های ذی ربط در جلسه حضور داشت و با تقدیر از زحمات مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان گفت: استانداری خوزستان آمادگی همکاری در همه زمینه ها جهت برگزاری حج تمتع امسال را دارد و همه امکانات و اختیارات خود را به کار خواهد گرفت تا به بهترین نحو عملیات حج برگزار شود.

گفتنی است، در این نشست مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی (شعبه اهواز)، نماینده اداره اطلاعات، فرمانده سپاه و پلیس فرودگاه، نماینده معاونت بهداشت و مسئول قرنطینه فرودگاه، نماینده سوختگیری، اورژانس، مدیریت بحران استانداری، امور خارجه، رئیس گمرک و گذرنامه فرودگاه و غیره حضور داشتند.

ارسال نظر