|
|
کدخبر: ۱۴۷۰۵۲

خادم:

نشست هم اندیشی پیشکسوتان پرسپولیس با امیررضا خادم، معاون حقوقی، پارلمانی و امور هماهنگی فدراسیون ها بعداز ظهر امروز در آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاراندر این نشست که چهر ه هایی نظیر محمدرضا کلانی، ضیاء عرب شاهی، ابراهیم آشتیانی، علی پروین، بهروز سلیمانی، علی دایی، کریم باقری، محمد پنجعلی، حمید استیلی، افشین پیروانی و… حضور داشتند، خادم از شرایط مالی باشگاه اطلاعاتی را ارائه کرد. او درباره نحوه واگذاری باشگاه به بخش خصوصی و انتخاب هیات مدیره باشگاه تا زمان واگذاری و… صحبت کر د. خادم از پیشکسوتان پرسپولیس خواست تا نظراتشان را در این موارد اعلام کنند.
پیشکسوتان پیشنهاد دادند که باشگاه یا چهار ساله با مدیریت گروهی از پیشکسوتان اداره شود یا اینکه دولت با دادن وام های بلند مدت این باشگاه را حمایت کند. نظر بعضی از این افراد هم این بود که به جای واگذاری باشگاه به بخش خصوصی، سهام باشگاه به پیشکسوتان واگذار شود.

خادم در جمع خبرنگاران از موانع قانونی که برای عملی کردن این پیشنهادات وجود دارد، صحبت کرد: «اظهار نظر های خوبی را دوستان داشتند و ما هم موانع قانونی و مشکلاتی که بخشی از آن به بدهی های گذشته باشگاه مربوط می شود، به اطلاع آنها رساندیم. تصور من این است که دوستان متوجه تلاشی که برای رفع موانع و مشکلات می شود، شدند. نکته اصلی این بود که اسپانسر مناسب را برای باشگاه پیدا کنیم و فشاری را که روی بازیکنان هست، کاهش بدهیم.»

خادم اعلام کرد که وزارت ورزش و جوانان نمی تواند از باشگاه ها حمایت مالی داشته باشد: «نه اجازه قانونی داریم و نه امکان مالی که بخواهیم از تیم های باشگاهی حمایت کنیم. وزارت ورزش و جوانان مبغلی را که سال ۱۳۹۲ به هیات های ورزشی داده، بیش از دویست هزار تومان نبوده. در این شرایط طبیعتا انتظار نمی رود که وزارت خانه بدهی چند ده میلیارد تومانی یک باشگاه را بپردازد.»

معاون پارلمانی وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس شدنی هست یا نه، گفت: «این یک تکلیف قانونی است و باید انجام شود. این موضوع در هیات دولت مطرح شده. تلاش ما این است که استقلال و پرسپولیس را به سمتی ببریم که مردم نگران مشکلات این تیم ها نباشند.»
انتهای پیام /

ارسال نظر