|
|
کدخبر: ۱۴۸۲۴۱

عملکرد فدراسیون شطرنج در سال ۹۲:

فدراسیون شطرنج ایران با کسب عناوین مختلف جهانی و کسب سهمیه جام جهانی و تقدیم پدیده های افتخار آفرین به جامعه شطرنج توانست در زمره یکی از بهترین فدراسیون های ایران قرار گیرد.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛با وجود کسری بودجه در سال ۹۲ و عدم ثبات در مسائلی مالی فدراسیون شطرنج توانست طبق برنامه ای مدون مسابقات درون مرزی را برگزار و شطرنجبازانی را به مسابقات برون مرزی اعزام کند.

مسابقات برون مرزی که از تاریخ ۹۲/۱ / ۱۲ الی
۹۲/۱۰ / ۸ که به میزبانی کشورهای مختلف برگزار شدند عناوین مهمی را در کارنامه شطرنج ایران ثبت کرد.

بر همین اساس در مسابقات قهرمانی منطقه غرب آسیا یوریا درینی مدال طلا و سهمیه جام جهانی را کسب کرد و اصغر گلی زاده و میترا حجازی در بخش انفرادی مدال نقره و امسال قائم مقامی و شایسته قادر پور مدال برنز در بخش انفرادی کسب کردند.

در مسابقات شطرنج قهرمانان، نوجوانان جهان که به میزبانی العین برگزار شد ایران در بخش استاندار مقام چهارم تیمی و در بخش بلیتس مقاوم دوم تیمی را کسب کرد.

در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا که به میزبانی امارات از تاریخ ۱۲/۱ / ۹۲ الی ۲۳/۱ / ۹۲ برگزار شد. پسران مقام پنجم و دختران مقام نهم را برای ایران به ثبت رساندند.

از دیگر مسابقات برون مرزی که برای کشورمان افتخار آفرین بود بازی های آسیایی داخل سالن به میزبانی کره جنوبی است که ایران مقام چهارم تیمی در رپید را کسب کرد.

به همین ترتیب کشور ایران در مسابقات قهرمانی غرب آسیا ۱ طلا و ۲ نقره و ۲ برنز را کسب کرد.

همچنین فدراسیون ایران با وجود کسری در سال ۹۲ مسابقات داخلی را با عنوان جام های مختلف به میزبانی استان های مختلف از تاریخ ۹۲/۱ / ۱۶ آغاز کرد که این مسابقات در تاریخ ۹۲/۱۲ / ۲۱ به پایان می رسد.

در سطح مسابقات داخلی و در مسابقات لیگ برتر آقایان که هفته پایانی آن به میزبانی تبریز انجام شد تیم سرمایه گذاری شهر آتیه با کسب ۶۱/۵ امتیاز در جایگاه قهرمانی قرار گرفت، تیم شهرداری تبریز با کسب ۵۱/۵ در سایه قهرمانی قرار گرفت و دانشگاه آزاد اسلامی با ۴۹ امتیاز در سکوی سوم ایستاد.

به این ترتیب فدراسیون شطرنج خاموش نماند و زمینه مساعدی را برای پیشرفت شطرنج بازان در تمام رده های سنی فراهم آورد.

گفتنی است، لیگ برتر بانوان به دلیل پاره ای از مشکلات در سال ۹۲ برگزار نشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر