|
|
کدخبر: ۱۴۸۵۹۳

فوتبال ایران در سالی که گذشت اتفاقات زیادی را تجربه کرد میان تمام این اتفاقات برخی چهر ه ها خود را از دیگران متمایز کردند و سروصدای بیشتری کردند برخی از خبرسازان فوتبال در سال ۹۲ را نام بردیم.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگارانفوتبال ایران در سالی که گذشت اتفاقات زیادی را تجربه کرد میان تمام این اتفاقات برخی چهر ه ها خود را از دیگران متمایز کردند و سروصدای بیشتری کردند در اینجا به معرفی برخی از خبرسازان فوتبال در سال ۹۲ می پردازیم.

۱ - کارلوس کی روش:
این مرد پرتغالی در سالی که گذشت تیم ملی را به عنوان سرگروه به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل رهنمون کرد.وی با انگیزه فراوان و در میان تمام انتقادها به دعوت از بازیکنان تیم ملی ایران ادامه داد و علاوه بر آن همچنان بازی های لیگ برتری را نادیده گرفت.

تلاش ها برای راضی کردن کی روش برای بازگرداندن رحمتی و عقیلی به تیم ملی با جایی نرسید تا انتقادها نسبت به وی بازهم بیشتر شود این چنین بود که کی روش در سال ۹۲ یکی از خبرسازترین افرادی بود که دائما سوژه خبرنگاران می شد.

۲ - علی دایی
جنجال بزرگ داوری و تخلفات آن رازی بود که دایی آن را افشا کرد.وی پس از دیدار پرسپولیس و سپاهان و آن اتفاق مشکوک دقیقه سوم(اخراج میثم حسینی بازیکن پرسپولیس) در کنفرانس خبری اظهار کرد: شماره حساب محسن قهرمانی را ندارد که بخواهد برایش پول بریزد تا وی بیهوده بازیکن تیمش را اخراج کنند و معتقد بود که قهرمانی در دیدار با سپاهان به ضرر پرسپولیس سوت زده است.

علی دایی به باشگاه راه آهن هم اشاره کرد که بعدها مشخص شد که زد و بندهایی در گذشته وجود داشته و به قول دایی، قهرمانی برخلاف قول و قرارهای قبلی هیچ نفعی نبرده و برای جبران آ «در دیدار پرسپولیس و سپاهان بدون دلیل منطقی میثم حسینی را اخراج کرده است.

خیلی ها به علی دایی انتقاد کردند که اگر رشوه و تبانی بوده پس چرا که زودتر واقعیت را بیان نکرده است.

علاوه بر این وی با اعتراض های پیاپی به عملکرد داوری در سایر دیدارهای لیگ برتر و البته درگیری با محمد مایلی کهن در دیدار با صبا و درگیری رسانه ای با علی کریمی، چهر ه ای بسیار جنجالی از خود ساخت.

۳ - محسن قهرمانی:
وی یکی از جنجالی ترین چهره های ورزش ایران در سال ۹۲ است.همه چیز از هفته دهم لیگ و بازی سپاهان و پرسپولیس آغاز شد همان دیداری که پرسپولیس با دو گل شکست خورد اما جنجال در دقیقه سه آغاز شد یعنی زمانی که قهرمانی به جای اینکه خطای واضح یا فن بارانداز بازیکن سپاهان را ببیند در عین تعجب میثم حسینی مدافع پرسپولیس را اخراج کرد.

پس از پایان این دیدار افشاگری های علی دایی باعثشد وی با اتهام های فراوانی روبه رو شود: مثل دریافت رشوه و تبانی کردن تغییر نتیجه یک بازی به نفع یک تیم پس از بحثو جدل های بسیار این پرونده با محرومیت هشت ماهه محسن قهرمانی بسته شد.

۴ - علی کریمی:کریمی در سال ۹۲ با توجه به تغییر و تحولات پرسپولیس و آمدن علی دایی به این تیم متوجه شد که دیگر جایی در این تیم ندارد به خصوص اینکه وی اختلافات فراوانی هم با رویانیان مدیرعامل سابق قرمزها و شیرینی سرپرست پرسپولیس پیدا کرده بود این چنین شد که وی به تراکتورسازی تبریز پیوست.

مصاحبه های گاه و بیگاهش درباره پرسپولیس باعثشد انتقادهایی نسبت به وی مطرح گردد.

وی در هفته نخست لیگ برتر و در دیدار با پرسپولیس به میدان رفت و پس از بازی با دایی اختلافاتی پیدا کرد.

کریمی حرف هایی علیه دایی زد و در مقابل دایی اظهار کرد: که حرف های کسی که هیچگاه ثبات نداشته برایش اهمیت ندارد.

اشاره دایی به خداحافظی علی کریمی در فینال جام حذفی فصل گذشته مقابل سپاهان بود، فینالی که سپاهان قهرمان شد و مهدی مهدوی کیا از فوتبال خداحافظی کرد اما پس از یک هفته از تصمیم خود منصرف و خداحافظی خود را پس گرفت.

به هر حال اختلاف دنباله دار وی با دایی، رویانیان، شیرینی از شماره ۸(هشت) فوتبال ایران چهره ای جنجالی ساخت.

انتهای پیام /


ارسال نظر