|
|
کدخبر: ۱۴۸۷۴۶

جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا

با قرعه کشی رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا حریفان احتمالی ایران در مرحله حذفی این مسابقات مشخص شدند.

به گزارشخبرگزاری فارس، رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا ظهر امروز قرعه کشی شد و ۱۶ تیم حاضر در این رقابت ها در ۴ گروه ۴ تیمی حریفان خود را شناختند.

تیم ملی کشورمان در این رقابت ها که از ۱۹ دی ماه امسال آغاز خواهد شد در گروهی تقریبا راحت در گروه C با تیم های امارات، قطر و بحرین همگروه شد.

تیم ملی کشورمان در نخستین دیدار خود در این رقابت ها در تاریخ ۲۱ دی ماه امسال به مصاف بحرین خواهد رفت تا پرونده حضور تیم ملی کشورمان در جام ملت های آسیا رسماً با این دیدار باز شود.

برنامه کامل دیدارهای تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ به شرح زیر است:

۲۱ دی:

ایران - بحرین(ورزشگاه ملبورن)

۲۵ دی:

ایران - قطر(ورزشگاه استرالیا)

۲۹ دی:

ایران - امارات(ورزشگاه بریسبان)

در مرحله یک چهارم نهایی تیم های اول و دوم گروه A به صورت ضربدری با تیم های اول و دوم گروه B دیدار خواهند کرد و تیم های اول و دوم گروه C به صورت ضربدری با تیم های اول و دوم گروه D دیدار خواهند کرد.

بر همین اساس تیم ملی کشورمان در صورت صعود به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها باید به مصاف تیم های گروه D برود که به این ترتیب یکی از ۴ تیم ژاپن، اردن، عراق و قهرمان چلنج کاپ ۲۰۱۴ در این مرحله با ایران دیدار خواهند کرد.

نکته قابل توجه اینکه تیم ملی ایران در ۵ دوره اخیر این رقابت ها به صورت پیاپی در مرحله یک چهارم نهایی با کره جنوبی دیدار کرده است که با قرعه کشی انجام شده در رقابت های دور جدید، دیگر خبری از دیدار سنتی ایران و کره در مرحله یک چهارم نهایی نخواهد بود و دو تیم در صورت صعود به مراحل بالاتر باید انتظار هم را بکشند.

شانزدهمین دوره جام ملت های آسیا نوزدهم دی ماه سال ۱۳۹۳ آغاز می شود و روز یازدهم بهمن با دیدار فینال به پایان خواهد رسید، ضمن اینکه قرار است بازی های این دوره جام ملت های آسیا در ۵ شهر سیدنی، ملبورن، کانبرا، نیوکسل و بریزبین برگزار شود.

انتهای پیام / م

ارسال نظر