|
|
کدخبر: ۱۴۹۲۴۶

در بازی های آسیایی دلم با سپاهان است

سرمربی تیم فوتبال سایپا می گوید: هنگامی که سپاهان گل دوم را به ثمر رساندخواب ماندیم اما زود به بازی برگشتیم.

به گزارشخبرگزاری فارس، انگین فیرات سرمربی سایپا درباره تساوی دیدار تیمش مقابل سپاهان گفت: همانطور که روز گذشته گفتم ما به دنبال کنترل سپاهان بودیم ابتدا می خواستیم آنها را کنترل کرده و سپس به سه امتیاز چشم داشته باشیم. نقاط ضعف سپاهان را آنالیز کرده بودیم و قصد بستن کناره ها را داشتیم و می خواستیم از پشت دفاع سپاهان استفاده کنیم. نیمه اول را اینگونه تمام کردیم اما متاسفانه تکرار اشتباهات برخی بازیکنان ما دو گل برای سپاهان در بر داشت. این سپاهان نبود که گل زد. ما با ضعف خودمان به خودمان گل زدیم و در دقایق پایانی بازی سپاهان را امیدوار به کسب پیروزی کردیم.

سرمربی سایپا ادامه داد: در لحظه به ثمر رساندن گل دوم سپاهان خواب ماندیم اما خیلی زود برگشتیم و با به ثمر رساندن گل دوم و تعویضی که انجام دادیم با توجه به اینکه زمان خوبی نبود تیم خود را گارانتی کردیم تا بازنده میدان نباشیم.

فیرات در ادامه صحبت های خود با تقدیر از بازی نویدکیا اظهار داشت: نویدکیا بهترین بازیکن زمین بود و برای سایپا مشکل جدی ایجاد کرد. حملات سپاهان از ناحیه او بود و اگر نویدکیا نبود به راحتی می توانستیم سپاهان را شکست دهیم. نتیجه تساوی نه به نفع سپاهان بود نه سایپا. هر دو تیم به دنبال پیروزی بودند. البته با توجه به اینکه من سابقا در این تیم به عنوان سرمربی بودم آرزوی موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا را دارم و در بازی های آسیایی دلم با سپاهان است.

فیرات با اشاره به اینکه هیچ زمانی برای مساوی عادت ندارم بازی کنم خاطرنشان کرد: استرس زیاد برخی بازیکنان باعثشد در دقایق آخر به تساوی بسنده کنم. علاوه بر این مشکل بی انگیزگی که مدت هاست گریبانگیر همه بازیکنان بوده تا حدودی مشاهده می شد. هدف گذاری ساییا از ابتدای فصل بر اساس بستن یک تیم با بودجه محدود و تربیت یک نسل جدید از بازیکنان در این تیم برای آینده سایپا بود. اگر دقت کنید میانگین سنی سایپا ۲۳ سال است اما در پایان نیم فصل اول ما ۴ امتیاز با صدر و یک امتیاز با سپاهان اختلاف داشتیم و هنگامی که فصل را تمام کردیم انتظارات بالا رفت.

سرمربی سایپا ادامه داد: برخی از افراد هدف گذاری جدید برای این تیم که حضور در بازی های آسیایی است متصور شدند که ما زیان کردیم. از بازیکنان جوان و بی تجربه که برای اولین بار در فوتبال ایران مطرح شدند استفاده کردیم که آنها حتی به تیم ملی دعوت شدند. با برخی از آنها تماس هایی گرفته شد که وسوسه انگیز بود و به نوعی به این بازیکنان استرس وارد می کردند. علت اینکه نیم فصل دوم امتیاز نگرفتیم به این موضوع برمی گردد. اگر ما به سیاست گذاری باشگاه در ابتدای فصل برگردیم می توانیم تیمی را برای سال های آینده با اضافه کردن چند بازیکن باتجربه ببندیم و حرف های زیادی داشته باشیم و حتی به آسیا فکر کنیم.

انتهای پیام / م

ارسال نظر