|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۶۸

در گفت وگو با تسنیم

خبرگزاری تسنیم: مربی تیم کاراته بانوان گفت: سفر تریکه و حضور در کمپ تمرینی و مسابقات بوسفر برای ملی پوشان ایران بسیار خوب و ایده آل بود.

فریبا بداغی که به تنهایی تیم ملی کاراته بانوان کشورمان را در اعزام به کمپ تمرینی و مسابقات " بوسفر " ترکیه هدایت کرد در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیمدر مورد این سفر اظهار داشت: از ابتدا تنها هدف ما از این اعزام، حضور در کمپ تمرینی و محک زدن نفرات بود و معیار انتخاب نفرات اعزامی هم مسابقات امارات بود. کاراته کاهایی که در مسابقات امارات عملکرد خوبی داشتند را به ترکیه بردیم تا از فرصت به دست آمده به نوعی استفاده کرده باشیم.

وی ادامه داد: اولین باری بود که تیم اصلی ترکیه و تیم های کشورهایی مانند مکزیک، برزیل، قزاقستان و آذربایجان با بهترین نفرات به بوسفر آمده بودند که این موضوع فضا را برای بالا بردن تجربه نفرات و میزان آمادگی آنها مهیا کرده بود. در بخش مسابقات نیز با اینکه تبلیغاتی مبنی بر پایین بودن سطح فنی اش شده بود، مبارزات خوبی را شاهد بودیم و تیم ایران نیز مسابقات سختی را تجربه کرد.

مربی تیم ملی کاراته بانوان کشورمان خاطرنشان کرد: به شخصه دوست داشتم در فینال با تیم صربستان که واقعاً تیم خوبی بود، روبه رو شویم اما به هرحال تیم میزبان بالا آمد و در مسابقه ای پایاپای مقابل ترک ها ایستادیم. تیم بانوان اگر باهوش تر عمل می کرد می توانست از سد تیم میزبان بگذرد اما به هرحال این اتفاق رخ نداد. از عملکرد بانوان کاراته کا راضی ام و معتقدم که آنها زحمت خود را کشیده اند.

بداغی در واکنش به انتقادات مطرح شده پیرامون اعزام تیم کاراته بانوان ایران به مسابقات ترکیه گفت: متاسفانه می بینم خیلی ها در مورد این اعزام انتقاد می کنند و منفی می نویسند. حالا که با وجود شرایط بد مالی فضایی برای تمرین و محک بازیکنان ایران به وجود آمده و فدراسیون با هزار زحمت تیم را به ترکیه فرستاده فکر می کنم بی انصافی است که اینگونه در مورد عملکرد تیم ملی قضاوت کنیم. به نایب رئیس بانوان و دبیر فدراسیون هم گفتم که این سفر تا چه اندازه بار فنی بچه ها را بالا برد و حتی به این موضوع اشاره کردم که اگر تیم بانوان در چند سفر اینچنینی دیگر شرکت کند به راحتی در مسابقات جهانی مدال می گیرد.

وی در خاتمه اظهار داشت: تیم ایران، تیم خوبی است و حتی مربیان تایلند و صربستان بعد از فینال به من گفتند قهرمانی حق شما بود. آنها از تکنیک های پای بچه های ما بسیار تعریف می کردند، زیرا ملی پوشان ما فنون پا را با سرعت اجرا می کردند. به هر حال امیدوارم بازهم از این فرصت ها فراهم شود تا بتوانیم تیم را بهتر برای مسابقات آینده آماده کنیم. از مسئولان فدراسیون هم ممنونم که با وجود تمام مشکلات این تیم را حمایت و تیم را به ترکیه اعزام کردند.

انتهای پیام /

ارسال نظر