|
|
کدخبر: ۱۵۹۶۰۵

خبرگزاری تسنیم: اتحادیه فوتبال بلژیک پاداش سرمربی تیم ملی این کشور برای کسب جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را به او داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، اتحادیه سلطنتی فوتبال بلژیک، اعلام کرد با تمدید قرارداد فعلی مارک ویلموتس، پاداش وی را برای رساندن تیم ملی بلژیک به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل داده است.

ویلموتس ۴۵ ساله که در دوران بازیگری خود به همراه تیم ملی بلژیک ۴ بار حضور در جام جهانی را تجربه و ۵ بار هم در این رقابت ها گلزنی کرده است، یکی از تیم های اروپایی راه یافته به جام جهانی ۲۰۱۴ است که مقتدرانه ترین صعود را به این رقابت ها داشت. بلژیکی ها در گروه نخست مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ در منطقه اروپا، با ۹ امتیاز فاصله نسبت به کرواسی در رده دوم جدول گروه A به عنوان صدرنشین بلامنازع بلیت سفر به برزیل را کسب کردند و با این موفقیت تحسین همگان را برانگیختند. این اولین حضور بلژیک در جام جهانی از سال ۲۰۰۲ بود.

بلژیکی که بهترین دستاوردش در جام جهانی صعود به مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۸۶ بوده است(مرحله ای که در آن با قبول شکست برابر آرژانتین دیه گو مارادونا از گردونه رقابت ها حذف شدند)، این بار باید کار خود را با مصاف با تیم های الجزایر، کره جنوبی و روسیه در گروه هشتم آغاز کند.

ویلموتس پس از تمدید قراردادش در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: مشتاقم این داستان فوق العاده را به همراه بازیکنان، همکاران و هواداران ادامه دهم. ما در چند سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته ایم، چه در داخل و چه در خارج از زمین بازی. من نسبت به ادامه کارم در تیم ملی بلژیک هیجان دارم و از اینکه باز هم به من فرصت داده شد که در این تیم بمانم احساس غرور می کنم.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین