|
|
کدخبر: ۱۵۹۷۵۵

کاش اردو ۲ هفته دیگر برگزار می شد

مربی بدنساز تیم ملی در جام جهانی ۹۸ فرانسه گفت: برگزاری اردوی ۱۰ نفره تیم ملی کار بیهوده ای است.

ولی الله صالح نیا در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارسدر مورد برگزاری اردوی تیم ملی در افریقای جنوبی با ۱۰ نفر گفت: امسال سال مهمی برای فوتبال ایران است، هم مسابقات آسیایی و هم مسابقات جهانی را پیش رو داریم. تصمیم گیرنده این اردو هم فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی بودند. در همه جای دنیا معمولاً از پیشکسوتان، کارشناسان باتجربه هم نظرخواهی می کنند. من هم اگر مطالبی را می گویم فقط به خاطر این است که این آب و خاک را دوست دارم و نمی خواهم تیم ملی در جام جهانی کیسه بوکس شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تیم ملی هیچ کشوری به اردو نرفته است و کار خود را برای جام جهانی آغاز نکرده و لیگ بسیاری از کشورهای حاضر در جام جهانی هنوز ادامه دارد زیرا مسابقات، بهترین راه برای آماده نگه داشتن بازیکنان از نظر جسمانی و روحی و روانی است.

صالح نیا تصریح کرد: برای جام جهانی کار بدنسازی ویژه ای نیاز است و بازیکنان بعد از استراحتی کوتاه در پایان لیگ باید بازسازی شوند، ضمن اینکه شرایط محل برگزاری مسابقات از نظر ارتفاع از سطح دریا، گرما و سرما و مسائل دیگر هم پیش بینی شود. برگزاری اردو در چنین شرایطی مفید خواهد بود.

مربی بدنساز تیم ملی در جام جهانی ۹۸ فرانسه گفت: فارغ از تغییرات کادر فنی، در جام جهانی ۹۸ فرانسه یکی از دلایلی که ما تیمی خوبی داشتیم این بود که مسابقات انجام شد و لیگ هم منظم برگزار شد، در نتیجه تیم ملی هم در آسیایی ۹۶ و هم در جام جهانی ۹۸ درخشید. ما در مقدماتی هم استرالیا را شکست دادیم، در جام جهانی هم آلمان را خیلی اذیت کردیم و امریکا را هم بردیم.

وی ادامه داد: برگزاری ۱۰ نفره اردو برای تیم ملی کار بیهوده ای است، زیرا این بازیکنان تازه از زیر فشار لیگ خلاص شده اند و خود آنها هم دوست دارند که تیم کامل در اردو حاضر باشد و بازیکنان هم رضایت کامل از این اردو نخواهند داشت. شاید بهتر بود این اردو دو هفته دیگر یعنی در زمانی که مسابقات تیم های آسیایی ما به پایان رسیده بود برگزار می شد، در آن صورت هم بازیکنانی که در لیگ حضور داشتند استراحت کافی کرده بودند و در کنار خانواده هایشان وقت خود را سپری کرده بودند و استراحت فعالی داشتند.

صالح نیا در مورد محل برگزاری اردو گفت: ما در کشورمان همه نوع آب و هوایی داریم، گرم، سرد، ارتفاع بالا و پایین تر از سطح دریا، نباید این نعمت خدادادی را فراموش کنیم. می توانستیم در کشور خودمان اردو بگذاریم همانطور که در جام جهانی ۹۸ در کشور خودمان اردو برگزار کردیم و در بروجرد اردو زدیم. ضمن اینکه اگر اجازه می دادیم تکلیف تیم های باشگاهی آسیایی هم مشخص شوند آن موقع شرایط اردو بهتر بود و کادر فنی تیم ملی هم تمامی بازیکنان را دراختیار داشت. در جام جهانی ۹۸ بسیاری از بازیکنان ما مثل مهدوی کیا، دایی، خاکپور، استیل و پیروانی لژیونر بودند و سپس به تمرینات تیم ملی اضافه شدند.

انتهای پیام / ن

ارسال نظر

پربیننده ترین