|
|
کدخبر: ۱۶۰۶۵۸

سفیر ایران در تایلند از تیم والیبال بانوان متین ورامین در حاشیه مسابقات قهرمانی باشگاه های زنان آسیا بازدید کرد.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران،حسین کمالیان سفیر ایران در تایلند به همراه همسرش با حضور در هتل دلفین شهر " ناخن پاتوم " تایلند از تیم والیبال بانوان متین ایران بازدید و با بازیکنان و کادرفنی این تیم به گفتگو نشست.

وی در این دیدار با تبریک ولادت حضرت فاطمه(س) و روز مادر و برزگداشت مقام زن به اهمیت حضور زنان ایرانی با پوشش اسلامی در میادین بین المللی اشاره کرد و گفت: وقتی تیم ایران برای مسابقه به کشوری سفر می کند علاوه بر این که نماینده ورزش آن کشور است، با حضور خود فرهنگ و اعتقاد کشور خود را نیز نشان می دهد. حضور بانوان با پوشش اسلامی در رقابت های برون مرزی ظهور اعتقادات و ارزش های ایران در جوامع بین المللی محسوب می شود.

سفیر ایران در تایلند ادامه داد: صرف حضور ایران در مسابقات بین المللی به جزء موفقیتی که به دنبالش هستیم، نشان دهنده ارزش های اسلامی است که برای ما بسیار ارزشمند است. این موضوع برای مردم کشورهای دیگر بسیار مهم است که می توان با ظاهر دیگری هم در میدان مسابقه حاضر شد و موفق نیز بود.

کمالیان با ارائه توضیحاتی درباره وضعیت اقلیمی، اقتصادی و گردشگری کشور تایلند اظهار کرد: سالانه حدود ۱۵۰ هزار ایرانی به عنوان گردشگر وارد کشور تایلند می شوند و هر ساله بالای ۶۰،۷۰ تیم ورزشی ایرانی برای برگزاری مسابقه به این کشور می آیند. البته این بار از سوی فدراسیون والیبال به ما اطلاع داده نشده بود که این تیم برای برگزاری این رقابت ها به تایلند می آید.

وی افزود: با توجه به این که تعداد تیم های ایرانی که به این کشور می آیند زیاد است معمولا فرصت نمی شود که از تمام آن ها بازدید کنم اما معمولا از تیم های بانوا بازدید می کنیم چون حضور بانوان ورزشکار ایرانی در کشورهای مختلف برایمان ارزشمند است.

سفیر ایران با بیان این که در بازی امروز تیم متین ایران با نماینده ژاپن، با هماهنگی های صورت گرفته تعدادی از بانوان ایرانی حاضر در تایلند به تماشای این بازی می آیند خطاب به بازیکنان تیم متین گفت: امیدوارم در بازی پیش رو موفق باشید و با روحیه خوب و شاد مقابل حریف خود ظاهر شوید.

همچنین در این مراسم، سعید درخشنده، رئیس کمیته فنی این مسابقات و نماینده کنفدراسیون والیبال آسیا هم عنوان کرد: در چند سال اخیر والیبال در ایران رشد چشمگیری داشته و با سرمایه گذاری انجام شده، توانسته ایم در این سال ها در بخش والیبال مردان، عنوان قهرمانی را در آسیا به دست آوریم و یازدهمین تیم برتر جهان هم باشیم.

وی با بیان این که حدود ۱۰ سال پس از انقلاب حمایت از تیم های بانوان را نداشتیم، افزود: برای حضور بانوان درمیادین بین المللی فدراسیون والیبال لباس های اسلامی را برای بازیکنانش طراحی کرد و با پیگیری های انجام شده، فدراسیون جهانی نیز موافقت کرد که ایران با پوشش اسلامی درمسابقات بین المللی حضور پیدا کند و در حال حاضر هم در مسابقات باشگاه های آسیا، ایران جزء هشت تیم برتر آسیا قرار دارد.

درخشنده تصریح کرد: بانوان والیبال ایران مدال برنز بازی های آسیایی ۱۹۷۴ را به دست آورند و والیبال اولین رشته بانوان ایرانی محسوب می شد. در حال حاضر هم ا با توجه به حمایتی که از بانوان صورت می گیرد، در چند دوره از مسابقات قهرمان باشگاه های آسیا شرکت کرده ایم.

مسوول کمیته بین المللی فدراسیون والیبال اذعان کرد: بانوان ما در مسابقات بین المللی سفیران بین المللی محسوب می شوند که حضورشان در مسابقات بین المللی امتیازی برای ایران است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در این دیدار، سیما صدیقی سرمربی تیم متین ورامین و دیگر اعضای کادر فنی نیز از حضور سفیر ایران در بین بازیکنان تیم متین ورامین قدردانی کردند.
فرنوش شیخی کاپیتان تیم ایران نیز در سخنانی کوتاه عنوان کرد که دیدار با سفیر ایران باعثافزایش انگیزه آن ها برای بازی مقابل تیم ژاپن شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که او و هم تیمی هایش امروز بازی بسیار خوبی را مقابل تیم ژاپن به نمایش بگذارند.

لازم به ذکر است است، تیم والیبال بانوان متین ایران امروز ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران دومین بازی خود را در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های زنان آسیا مقابل هی سامیت سو اسپرینگ " ژاپن برگزار می کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر