|
|
کدخبر: ۱۶۱۱۵۳

کیومرثهاشمی لحظاتی پیش به طور سرزده از تمرینات تیم ملی ووشو بازدید کرد.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، لحظاتی پیشکیومرثهاشمی رییس کمیته ملی المپیکبه طور سرزده از تمرینات تیم ملی ووشو کشورمان بازدید کرد.

کیومرثهاشمی در صحبت با ملی پوشان اظهار داشت: من از شما می خواهم خودباوری داشته باشید و با نظم کار خود را ادامه دهید.

وی در ادامه افزود: انتظار ما این است در بازی های اینچوآن کره جنوبی مدال طلا به دست آورده و برای کشورمان افتخار کسب کنیم.

هاشمی ادامه داد: از کادر فنی تشکر می کنم که برای آماده ساختن ملی پوشان تلاش می کنند.

رییس کمیته ملی المپیک به تشریح اهداف پرداخت و تصریح کرد: هدف ما این است که در بازی های کره جنوبی بهترین عنوان را کسب کنیم زیرا کسب طلا برای ما ارزشمند است. اگر هدفمان کسب اول شدن و قهرمانی باشد می توانیم به ارزش های والای خود برسیم.

در ادامهعلی نژاد رییس فدراسیون ووشوکشورمان برای ملی پوشان صحبت کرد.

وی با تشکر از توجه رییس کمیته ملی المپیک و بازدیدش از تمرینات تیم ملی اضافه کرد: به طور قطع کسب مدال طلا هدف بازیکنان تیم ملی ووشو است و اگر هم به این مهم دست نیافتید چیزی از ارزش های شما کم نمی کند و باید تلاشتان چشمگیر و زیاد باشد و برای رسیدن به هدف تلاش کنید.

علی نژاد ادامه داد: ما حضور رییس کمیته ملی المپیک در اردو را به فال نیک میگیریم و تلاش میکنیم در بازی های آسیایی، بهترین نتایج را در مسابقات ووشو(۲۹ شهریور تا ۲ مهر) کسب کنیم.

در ادامه ملی پوشان به معرفی خودشان پرداختند نکته جالب این که ملی پوشان از بیشتر استان های کشور در تیم ملی حضور داشتند.

قرار است تیم ملی در دو رشته ساندا و تالو به کشور کره جنوبی اعزام شوند.

یکی از ملی پوشان از شرایط مالی و عدم کمک به فدراسیون ووشو گلایه کرد

اوجاقی مدیر تیم ملیدر ادامه گفت: ما خواهان حمایت زیاد رییس کمیته ملی المپیک هستیم. باید طوری حمایت شویم که نتایج خوبی بگیریم.

وی افزود: ما خواهان ارقام نجومی نیستیم و حمایت آنچنانی هم نمی خواهیم فقط می خواهیم به لحاظ تدارکاتی و پشتیبانی به فکر این رشته از کشورمان باشند تا بتوانیم مجدداً قهرمانی را تکرار کنیم که امیدواریم رسیدگی بیشتری به ما صورت گیرد.

رییس کمیته ملی المپیکدر پاسخ به سخنان اوجاقی گفت: شما نگران نباشید ما کاری خواهیم کرد که مشکلات فدراسیون ووشو مرتفع شود. به طور قطع صد در صد رسیدگی به مسائل رسیدگی خواهد شد و نگران وضع تدارکاتی نباشید.

در ادامه کیومرثهاشمی ضمن درخواست از رسانه ها ادامه داد: از رسانه ها خواهش می کنم آمادگی ورزشکاران را به تصویر بکشند و به طور قطع کسانی که افتخاراتی را در یک رشته ورزشی کسب می کنند نتایج سال ها زحمت و تلاش مستمر است و همچنین انجام کارهای تاکتیکی و تکنیکی هستند. سال هاست زحمت کشیده اند و شما فقط به جریان مسابقه بسنده نکنید.

در ادامه کیومرثهاشمی اعلام کرد: ما به این حضور سرزده اکتفا نمی کنیم و در آینده نزدیک به مشکلات رسیدگی می کنیم من هم قبول می کنم به طور قطع همه فدراسیون ها با مشکلات مالی روبرو هستند و ما دچار تحریم بوده ایم و این مسئله باعثشده ورزش ما و همه فدراسیون ها دچار این مشکل شوند.

هاشمی عنوان کرد: وزیر ورزش قول هایی را داده است که از رشته های حاضر در مسابقات حمایت کند البته بعضی ملی پوشان هم حق دارند که از نظر مالی تأمین شوند، هنوز پاداش هایشان پرداخت نشده است و ما سعی می کنیم از لحاظ مالی مشکلات ملی پوشان را حل کنیم و از آن ها حمایت نماییم. باید بپذیریم که این ورزشکاران عمر خود را در این راه گذاشته اند.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص اینکه بودجه چه زمانی در اختیار کمیته ملی المپیک قرار می گیرد، گفت: ما امروز درخواستمان را به معاونت راهبردی دولت و شخص دکتر نوبخت ارائه کرده ایم درخواست ما این است که ۷۰درصد اعتبارات ما را طی سه ماه اولیه سال پرداخت کنند چرا که علت آن در پیش بودن اردوها است. اگر بودجه ما در شهریورماه پرداخت شود چندان کارایی برای فدراسیون ها نخواهد داشت.

وی در ادامه در خصوص نحوه پرداخت پول وینگادا گفت: ما همانطور که در هیچ رشته ای دستمزد مربیان خارجی آنها را تأمین نمی کنیم همین روال مدیریتی در فدراسیون فوتبال نیز حاکم است.

هاشمی در خصوص اینکه آیا کمیته ملی مخالفتی در مورد بستن قرارداد وینگادا دارد یا خیر، گفت: قبل از حضور ما در کمیته ملی المپیک با وینگادا قرارداد بسته شده بود، همانطور که ما در مسائل فنی نظر نمی دهیم و دخالت نمی کنیم خود فدراسیون ها نیز در مورد مربیان باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام /


ارسال نظر