|
|
کدخبر: ۱۶۲۶۹۰

به کسی که زمین افتاده لگد نزنید

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل باشگاه استقلال تهدید کرد که اگر از جانب وزارت ورزش و جوانان به او پول ندهند از این باشگاه می رود.

به گزارش خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، علی فتح الله زاده با حضور در برنامه ۹۰ در مورد وضعیت کنونی باشگاه استقلال توضیحاتی ارائه داد که در زیر می خوانید:

* می توانستیم در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بهتری داشته باشیم اما داوران ۶ امتیاز ما را مقابل الشباب گرفتند تا ناکام شویم.

* از برنامه ای که جان یک انسان را نجات داده است توقع می رود که کسی که به زمین افتاده را لگد نزند(اشاره به محمد رویانیان) رویانیان در پرسپولیس زحمات فراوانی را متحمل شده است.

* درست است که باشگاه استقلال بدهی دارد اما شما هزینه ها را می خوانید ولی به درآمدها کاری ندارید. اگر استقلال ۴۵ میلیارد بدهی دارد در عوض کمپ تمرینی را احداثکردیم که ۲۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد. در ضمن از ۴۵ میلیارد بدهی همه اش برای من نیست و من حتی ۱۵ میلیارد هم سود دهی داشتم.

* اداره پرسپولیس و استقلال از اداره یک وزارتخانه سخت تر است چون یک وزیر چندین معاون دارد اما من باید به تنهایی پاسخ ۳۰ میلیون نفر را بدهم و در شمن هیچ چیزی هم نداریم.

* با وزیر و رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی قرار گذاشتیم که ۵۰ درصد از بوجه استقلال در یک فصل را من تامین کنم و ۵۰ درصد باقی را هم دوستان بدهند. من در این ۳ سال تمام تعهداتم را انجام دادم ولی وزارتخانه این کار را انجام نداد حالا شما بگویید این بدهی من است یا وزارتخانه؟

* بالای سر من هیئت مدیره و رئیس هیئت مدیره هم رئیس مجمع است. من باید از صورت های مالی خود در هیئت مدیره دفاع کنم و این کار را هم انجام می دهم.

* خوشبختانه یک حسابداری رسمی اعلام کرده وضعیت مالی باشگاه استقلال مطلوب است.

* اگر اختیار مجمع باشگاه را به من بدهند ۷ نفر را به هیئت مدیره می آورم و از هر کدام ۲ میلیارد پول می گیرم، خودم هم ۱۴ میلیارد پول می آورم که در مجموع می شود ۲۸ میلیارد حالا با این پول می توانم باشگاه را برای یک فصل اداره کنم.

* وقتی ۲ یاشگاه شهرستانی برای این فصل ۵۰ میلیارد تومان هزینه می کنند استقلال نباید ۲۷ میلیارد هزینه کند؟ یا وقتی رقیب ما برای کادر فنی تیمش ۱۰ میلیارد هزینه می کند من نباید ۳ میلیادر هزینه کنم؟ شم می دانید مانوئل ژوزه چقدر از پرسپولیس پول گرفته.

* پرداخت مالیات منتظری به عهده ما بود ولی هنگامی که خواست از استقلال جدا شود خودش مالیات خودش را پرداخت کرد.

*موافق کاهش قیمت بازیکنان در لیگ برتر هستیم اما این مسئله باید مدیریت شود و همه هم باید دست به دست هم بدهند.

* رحمتی اسپانسر شورت ورزشی استقلال را پیدا کرد و ما هم به خودش پول دادیم قرار است این پول در فصل جدید ۲ برابر شود. در باشگاهی مانند بارسلونا سالانه ۲۰۰ میلیون یورو به مدیر عامل می دهند و درست کردن اسپانسر با بخش بازرگانی است اما در ایران باید خودمان مدیریت کنیم، واکس بزنیم، دعوا کنیم و….

* بخشی از پول قرارداد تیموریان برای رضایت نامه او بود. تیموریان ۱۰ میلیارد تومان ارزش دارد اما با ۲ میلیارد او را به استقلال آوردیم.

* وقتی تیم قطری به منتظری ۵ میلیارد می دهد او نمی آید با ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون من بازی کند، حالا باید چطور این مسائل را به هوادار بگویم؟

* اگر نمایندگان مجلس تصویب کنند سالانه ۳۰ میلیارد تومان باید حق پخش تلویزیونی بگیریم، اگر این اتفاق رخ بدهد دیگر احتیاجی به کسی نداریم و حتی می توانیم به دولت سالانه ۱۰ میلیارد تومان کمک کنیم.

* قرارداد ما با نکونام ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود که قرار شد خود جواد پول رضایت نامه اوساسونا را بدهد. واقعاً نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی به این اندازه ارزش نداشت؟ البته نکونام مشکلاتی داشت و نمی توانست در استقلال بماند.

* ۳ مرتبه از وزیر صنعت خواستم هزینه های تیم های صنعتی را منتشر کند. الان مس کرمان ۳۰ میلیارد تومان هزینه کرد اما به لیگ یک سقوط کرد. حالا چرا پرسپولیس و استقلال نباید خرج کنند.

* از بوجه سال آینده با اجازه هیئت مدیره ۳ میلیارد تومان خرج کردم. البته این مبلغ برند ۹ میلیارد بود که من ۳ میلیارد آن را خرج کردم. هیئت مدیره اختیار دار من است و به من اجازه خرج این پول را داده حالا تقصیر من است؟

* برای وزیر احترام خاصی قائل هستم اما گودرزی نمی ‍تواند بگوید پول نمی دهیم بلکه می تواند بگوید بوجه نمی دهیم.

* وقتی دوستان به من قول دادند ۵۰ درصد بوجه باشگاه را به من بدهند و نداند من خلاف انجام دادم؟

* در ۳ سال گذشته ۲۴ میلیارد باید از طرف وزارت ورزش به من پرداخت می شده اما نه تنها این اتفق رخ نداد که حتی من در این مدت ۱۹ میلیارد درامدزایی داشتم.

* مجمع باشگاه را یک سال به من بدهند ۴۵ میلیارد بدهی را هم پرداخت می کنم. من می توانم همین کمپ ناصر حجازی را ۲۰۰ میلیارد بفروشم، ضمن اینکه باشگاه ۳۵ هکتار زمین هم دارد که ارزشش ۸۰ میلیارد تومان می شود.

* اگرآقای خادم یک سال سابقه مدیریت دارد من ۱۰ سال سابقه این کار را دارم.

* وقتی شنیدم می خواهند استقلال را ۱۲۰ میلیارد بفروشند قاطی کردم و به آقای خادم زنگ زدم و گفتم که استقلال یک کمپ ۲۰۰ میلیاردی دارد. دیگر کمپ را که نمی شود پنهان کرد.

* من حاضرم دست خادم را ببوسم اما نمی دانم چرا سازمان خصوصی سازی یک بار ما را آدم حساب نکرد که در جلساتشان حاضر باشیم.

* اگر به من پول ندهند در استقلال نمی مانم، حد اقل به ۷،۸ میلیارد کمک وزارت ورزش و جوانان احتیاج داریم.

*در مورد کمپ استقلال باید بگویم که زمین شهری تهران یک سری زمین را به وزارت ورزش داد تا در آن ساخت و ساز ورزشی صورت بگیرد. قرار شد به شرط تملیک زمین ها ساخته شود و ما هم این کار ار انجام دادیم. حالا باید نامه سند زده شود تا زمین کمپ به صورت رسمی به استقلال برسد. اتفاقا ۲ کشتی گیر مطرح کشورمان هم هرکدام ۵ هکتار از این زمین ها در سعادت آباد گرفتند و به نام خودشان هم زدند.

* می گویند چرا به تیموریان این مقدار پول دادم، اما اگر همین بازیکن نبود ما له جمع ۴ تیم آسیا راه پیدا می کردیم؟

* در ۳ سال گذشته کارنامه خوبی در استقلال داشتم هرچند در این فصل اصلاً خوب نبودیم و بهخاطر همین از همه عذرخواهی می کنم.

* با ۷۰ نفر به عربستان رفتیم که ۵۰ نفر آن کادر فنی و بازیکن بود و ۲۰ نفر دیگر را هم در غالب یک تور به عربستان بردیم و ۳۵۰ میلیون هم درآمدزایی کردیم. برای سفر بع امارات هم من برای یک پدر و پسر ویزا گرفتم اتفاقا پسر صاحب یک ایرلاین بود و بعد از کار من تیم را از ابوطبی مستقیم به اهواز برد حالا کار اشتباه بوده؟ من مردم را به مکه بردم نه لس آنجلس!

* شرمنده ام پول ندارم حقوق کارکنان را بدهم!

* چرا یک کارخانه بزرگ خر ۲ ماه یک بار ۱۰۰ میلیارد تومان پول به باشگاهش واریز می کند؟ ما که پول نمی گیرم آخرش هم باید توهین بشنویم. واقعاً پولی که پرسپولیس و استقلال خرج می کنند بیت المال نیست. ضمن اینکه صدر نشینی هزینه می خواهد حالا هر کسی که می تواند جلو بیاید.

* در مورد واعظ آشتیانی باید بگویم که باکسی باید حرف زد که مسئولیت دارد. واعظ مدیری بود که ۹۰ درصد از پولش را به صورت مستقیم از دولت می گرفت. من قدر زحمات او را می دانم هر چند او به من بی احترامی می کند.

* من ایرانی هستم و به خاطر تیم ملی ام از شکایت علیه کی روش پشیمان شدم هرچند حقم بود.

* از هوادارانمان به خاطر نتایج ضعیف این فصل عذرخواهی می کنم.

* قلعه نویی تا زمانی که در ترکیه آن آقای ایرانی مشکل اسجاد کرد و تحریم بودیم پولی نگرفت اما بعد از آن پول گرفت.

انتهای پیام /

ارسال نظر