|
|
کدخبر: ۱۶۴۱۷۴

رقابت های کشتی آزادقهرمانی آسیا–قزاقستان:

کاروان کشتی ایران در روز نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا در اوزان ۵۷،۶۵، ۸۶ و۱۲۵ کیلوگرم به سه مدال طلا ویک عنوان پنجمی دست یافت.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران،۱÷رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز در آستانه قزاقستان آغاز شده است.

محمدی به طلا رسید

سیداحمد محمدی در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۱۴ کشتی گیر به روی باسکول رفتند بعد از پیروزی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل راجنش از هند، در دور دوم هم با نتیجه ۱۴ بر ۴ مقابل دوران ژوماگازی ئف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۱ جهان و قهرمان آسیا(در وزن ۶۰ کیلوگرم) از قزاقستان به پیروزی رسید و جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کرد.

وی در این مرحله هم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حریف مغول خود گذشت و فینالیست شد.

محمدی در دیدار نهایی با شکست کانگ جین هیوک از کره شمالی صاحب گردن آویز طلا شد.

مصطفی جوکار با شکست حریف قزاق به مدال طلا رسید


میثم مصطفی جوکار در وزن ۸۶ کیلوگرم که در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل کشتی گیری از عراق به پیروزی رسیده بود، در دور دوم هم با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل کشتی گیری از چین به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله هم با نتیجه ۴ بر ۲ از سد رشید قربان اُف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۳ جهان و قهرمان دو دوره آسیا از ازبکستان گذشت و فینالیست شد. مصطفی جوکار در دیدار نهایی با شکست کشتی گیر کشور میزبان طلایی شد.

کمیل قاسمی به طلای سنگین وزن رسید

کمیل قاسمی نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان که در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل کشتی گیری از کره جنوبی به پیروزی دست یافته بود در دور دوم هم با نتیجه ۵ بر صفر از سد آیال لازاروف، دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان گذشت و به نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله هم با نتیجه ۱۲ بر صفر مقابل دولت شابانبای، دارنده مدال برنز آسیا و نفر پنجم المپیک لندن از قزاقستان به برتری دست یافت و فینالیست شد. وی به این ترتیب انتقام شکست در جام تختی را از وی گرفت.

قاسمی در دیدار پایانی کشتی گیر مغولستانی را از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید.

انتهای پیام /

ارسال نظر