|
|
کدخبر: ۱۶۴۱۷۵

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا - قزاقستان

نمایندگان کشورمان در چهار وزن نخست رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا موفق به کسب سه مدال طلا شدند.

به گزارشخبرگزاری فارس، روز نخست رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از صبح امروز(چهارشنبه) با برگزاری مسابقات ۴ وزن نخست در آستانه قزاقستان آغاز شده است با کسب ۳ مدال طلا توسط نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

سیداحمدی محمدی در ۶۵، میثم مصطفی جوکار در ۸۶ و کمیل قاسمی در ۱۲۵ کیلوگرم ۳ مدال طلا را برای ایران به ارمغان آوردند. مهران رضازاده هم در ۵۷ کیلوگرم به عنوانی بهتر از پنجمی دست نیافت. تیم ایران در پایان روز اول این رقابت ها موفق به کسب ۳۶ امتیاز از ۴۰ امتیاز ممکن شد و در صدر جدول رده بندی قرار گرفت.

در وزن ۵۷ کیلوگرم مهران رضازاده در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب نماینده مغولستان شد و از حضور در مرحله بعد بازماند، اما با حضور حریفش در فینال نماینده کشورمان شانس حضور در گروه بازنده ها و شانس کسب مدال برنز این رقابت ها را بدست آورد. رضازاده در گروه شانس مجدد با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حریف ویتنامی خود گذشت و به دیدار رده بندی رسید، اما در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۵ مقابل موریشیتا فومیتاکا از ژاپن شکست خورد و از کسب مدال برنز بازماند. در این وزن ۱۳ کشتی گیر حضور داشتند. رضازاده با کسب عنوان پنجمی ۶ امتیاز برای تیم ایران کسب کرد. مدال طلای این وزن به رسول کالی یف از قزاقستان رسید و نماینده مغولستان دوم شد.

سیداحمد محمدی در وزن ۶۵ کیلو که ۱۴ کشتی گیر به روی باسکول رفتند بعد از پیروزی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل راجنش از هند، در دور دوم هم با نتیجه ۱۴ بر ۴ مقابل دوران ژوماگازی ئف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۱ جهان و قهرمان آسیا(در وزن ۶۰ کیلوگرم) از قزاقستان به پیروزی رسید و جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کرد.

وی در این مرحله هم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حریف مغول خود گذشت و فینالیست شد. محمدی در دیدار پایانی با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل کانگ جین هیوک از کره شمالی به پیروزی رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت.

میثم مصطفی جوکار در وزن ۸۶ کیلوگرم که در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل کشتی گیری از عراق به پیروزی رسیده بود، در دور دوم هم با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل کشتی گیری از چین به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله هم با نتیجه ۴ بر ۲ از سد رشید قربان اُف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۳ جهان و قهرمان دو دوره آسیا از ازبکستان گذشت و فینالیست شد.

جوکار در دیدار پایانی نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر ازلان کاهیدزه از قزاقستان را شکست داد و مدال طلا را بر گردن آویخت. در این وزن ۱۱ کشتی گیر به روی باسکول رفته بودند.

کمیل قاسمی نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان که در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل کشتی گیری از کره جنوبی به پیروزی دست یافته بود در دور دوم هم با نتیجه ۵ بر صفر از سد آیال لازاروف، دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان گذشت و به نیمه نهایی رسید.

وی در این مرحله هم با نتیجه ۱۲ بر صفر مقابل دولت شابانبای، دارنده مدال برنز آسیا و نفر پنجم المپیک لندن از قزاقستان به برتری دست یافت و فینالیست شد.

به گزارش فارس، قاسمی در مرحله نیمه نهایی جام تختی که چندی پیش به میزبانی ایران برگزار شده بود در کمتر از یک دقیقه با ضربه فنی مقابل این کشتی گیر شکست خورده بود که با این پیروزی انتقام آن باخت را از حریفش گرفت.

قاسمی در فینال هم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد ناتساگ سورن زولبو از مغولستان گذشت و به مدال طلا دست یافت. در این وزن ۱۰ کشتی گیر حضور داشتند.

بدین ترتیب آزادکاران کشورمان به کار خود در روز نخست با ۳ نشان طلا پایان دادند و موفق به کسب ۳۶ امتیاز از ۴۰ امتیاز ممکن در روز اول رقابت ها شدند تا اندوخته ای مناسب برای قهرمانی در این رقابت ها داشته باشند.

انتهای پیام / ن

ارسال نظر