|
|
کدخبر: ۱۶۴۴۸۸

نمایندگان کشتی آزادکشورمان طی برگزاری دو روز رقابت توانستند با ۵کسب مدال طلا صاحب عنوان قهرمانی آسیا شوند.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران،نمایندگان کشتی آزادکشورمان طی برگزاری دو روز رقابت توانستند با کسب ۵ مدال طلا صاحب عنوان قهرمانی آسیا شوند.

بنابراین گزارش در روز نخست رقابت ها کاروان کشتی ایران در وزن ۵۷ کیلو صاحب یک عنوان پنجمی شد و در وزن های ۶۵،۸۶ و۱۲۵ کیلوگرم به سه مدال طلا دست یافت که به ترتیب احمد محمدی، مصطفی جوکار و کمیل قاسمی این عناوین قهرمانی را به دست آوردند.

روز دوم این رقابت ها و در چهار وزن دوم، مسعود اسماعیل پور(۶۱) و مصطفی حسین خانی(۷۱) هم به مدال طلا و عنوان قهرمانی رسیدند.


نتایج روز دوم رقابت های قهرمانی لیگ آسیا؛

اسماعیل پور به مدال طلا رسید


نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریف هندی در دیدار فینال به مدال طلای این وزن دست یافت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۱۲ کشتی گیر حضور دارند، مسعود اسماعیل پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۴ مقابل بازار بازارگوری یف، دارنده مدال برنز ۲۰۰۷ جهان و نفر پنجم المپیک پکن از قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
وی در این مرحله هم با نتیجه ۱۴ بر ۱۰ از سد دولت نیازبیکوف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۱ جهان و نفر پنجم المپیک لندن از قزاقستان گذشت و فینالیست شد.

اسماعیل پور در دیدار پایانی هم با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل باجنیش باجرانگ، دارنده مدال برنز ۲۰۱۳ آسیا از هند به برتری دست یافت.

حسین خانی هم گردن آویز طلا را صاحب شد


نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریف تاجیکستانی خود در دیدار پایانی به مدال طلا دست پیدا کرد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل های وی لینگ از چین به پیروزی رسید و راهی دور دوم شد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۲ بر یک(با ضربه فنی) مقابل کان تات از ویتنام به پیروزی دست یافت و به نیمه نهایی رسید.حسین خانی در این مرحله هم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد اختیار نوروزوف، دارنده مدال نقره ۲۰۱۱ آسیا از ازبکستان به پیروزی رسید و به فینال ۷۰ کیلو راه پیدا کرد. وی در دیدار پایانی با توجه به عدم حضور سومیرشوح ووخیدوف از تاجیکستان به عنوان فرد پیروز اعلام و قهرمان شد. در این وزن ۱۲ کشتی گیر وزن کشی کردند.بنابراین گزارش در وزن ۷۴ کیلو که ۱۳ کشتی گیر حضور داشتند، رضا افضلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ریوچی یاماناکا از ژاپن به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۹ بر صفر از سد ژانگ چانگ، دارنده مدال نقره ۲۰۱۳ آسیا از چین گذشت و فینالیست شد. افضلی در دیدار پایانی با نتیجه ۹ بر صفر مقابل پورجاو اونوربات از مغولستان به برتری رسید و مدال طلا را به خود اختصاص داد.در وزن ۹۷ کیلوگرم حامد طالبی زرین کمر که در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ژی ژانگ از چین به پیروزی رسیده بود در مبارزه دوم با نتیجه ۷ بر ۴ مغلوب علی خان ژومایف از قزاقستان شد و از حضور در مرحله نیمه نهایی بازماند که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد و عدم راهیابی به فینال حذف شد. در این وزن ۱۳ کشتی گیر حضور داشتند.


نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریف تاجیکستانی خود در دیدار پایانی به مدال طلا دست پیدا کرد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل های وی لینگ از چین به پیروزی رسید و راهی دور دوم شد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۲ بر یک(با ضربه فنی) مقابل کان تات از ویتنام به پیروزی دست یافت و به نیمه نهایی رسید.

حسین خانی در این مرحله هم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد اختیار نوروزوف، دارنده مدال نقره ۲۰۱۱ آسیا از ازبکستان به پیروزی رسید و به فینال ۷۰ کیلو راه پیدا کرد. وی در دیدار پایانی با توجه به عدم حضور سومیرشوح ووخیدوف از تاجیکستان به عنوان فرد پیروز اعلام و قهرمان شد. در این وزن ۱۲ کشتی گیر وزن کشی کردند.

به گزارش فارس، پیش از این مسعود اسماعیل پور در روز دوم مدال طلای ۶۱ کیلوگرم را برای ایران به ارمغان آورده بود. ایران در روز اول هم موفق به کسب ۳ مدال طلا توسط محمدی، جوکار و قاسمی شده بود.

- See more at: http: / / www. farsnews. com / newstext. php? nn = ۱۳۹۳۰۲۰۴۰۰۰۴۰۰#sthash. Sy۷Ox۷bT. dpuf

روز دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز در آستانه قزاقستان با مسابقات ۴ وزن دوم آغاز شده است که نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریف هندی در دیدار فینال به مدال طلای این وزن دست یافت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۱۲ کشتی گیر حضور دارند، مسعود اسماعیل پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۴ مقابل بازار بازارگوری یف، دارنده مدال برنز ۲۰۰۷ جهان و نفر پنجم المپیک پکن از قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله هم با نتیجه ۱۴ بر ۱۰ از سد دولت نیازبیکوف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۱ جهان و نفر پنجم المپیک لندن از قزاقستان گذشت و فینالیست شد.

اسماعیل پور در دیدار پایانی هم با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل باجنیش باجرانگ، دارنده مدال برنز ۲۰۱۳ آسیا از هند به برتری دست یافت و مدال طلای این وزن را بر گردن آویخت.

- See more at: http: / / www. farsnews. com / newstext. php? nn = ۱۳۹۳۰۲۰۴۰۰۰۳۳۳#sthash. MyYtq۷EK. dpuf

ارسال نظر