|
|
کدخبر: ۱۶۷۳۲۶

نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا

خبرگزاری تسنیم: پرونده بازی های مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در حالی بسته می شود که قرمزوسفیدپوشان پایتخت اسپانیا کار بسیار سختی برای غلبه بر تاکتیک های دفاعی آقای خاص دارند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا فرداشب(چهارشنبه) با برگزاری یک دیدار در ورزشگاه استمفوردبریج شهر لندن به پایان می رسد که در آن از ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران تیم چلسی انگلیس میزبان اتلتیکومادرید اسپانیا خواهد بود.

چلسی در شرایطی خود را برای پذیرایی از اتلتیکومادرید آماده می کند که به لطف موفقیت بزرگ اخیرش در لیگ برتر انگلیس سراپا روحیه است. آبی پوشان لندن در هفته سی وششم لیگ برتر انگلیس در آنفیلد موفق شدند لیورپول، صدرنشین جدول رده بندی را با نتیجه ۲ بر صفر شکست و با کاهش فاصله خود با صدر جدول به دو امتیاز امید خود را برای کسب عنوان قهرمانی افزایش دهند. با این پیروزی شاگردان ژوزه مورینیو موفق شدند برای دومین بار در این فصل قرمزپوشان آنفیلد را شکست دهند و این همان کاری بوده است که آنها در جدال با منچسترسیتی، دیگر مدعی عنوان قهرمانی لیگ برتر انجام داده اند.

اگرچه خیلی ها از جمله برندان راجرز، سرمربی لیورپول که گفت چلسی دو اتوبوس جلوی دروازه اش پارک کرده بود، آقای خاص را به فرو بردن تیمش در لاک دفاعی و انجام ضدفوتبال متهم کردند اما این سرمربی پرتغالی دیگر قدرت تاکتیک های دفاعی خود برای رسیدن به نتیجه که همیشه هدف اول و اصلی اش بوده را به رخ همگان کشید.

لیورپول از هر راهی ممکن برای رسیدن به دروزاه چلسی تلاش کرد؛ ارسال از سمت راست، چپ، نفوذ در عمق و شوت از راه های دور. با این حال دفاع ۱۰ نفره چلسی هیچ روزنه ای را برای نفوذ مردان راجرز باقی نگذاشت و دو ضد حمله که یکی از آنها حاصل گاف استیون جرارد و دیگری غفلت مدافعان جلو کشیده لیورپول کافی بود تا آبی پوشان لندن نشان دهند در عین حال که در لاک دفاعی فرو می روند، چقدر می توانند در ضدحملات خطرناک ظاهر شوند.

با وجود پیروزی در خانه لیورپول و نزدیک شدن به صدر جدول رده بندی لیگ برتر، شانس چلسی برای قهرمانی در این رقابت ها طبق اعتراف خود مورینیو از دو مدعی دیگر قهرمانی کمتر است و این بدان معناست که لیگ قهرمانان اروپا اصلی ترین هدف آقای خاص در حال حاضر است. او در حالی در آنفیلد به نتیجه دلخواه خود رسید که به برخی از بازیکنان اصلی اش همچون ادن ازار، فرناندو تورس و داوید لوئیز استراحت داده بود تا آنها را برای مصاف با اتلتیکومادرید آماده نگه دارد.

به نظر می رسد همه چیز برای پیروزی و صعود چلسی که در بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه ویسنته کالدرون موفق شد اتلتیکومادرید را با تساوی بدون گل متوقف کند، آماده است. شاید تنها نگرانی مورینیو برای این بازی نبود پتر چک درون دروازه و غیبت احتمالی جان تری در خط دفاع(هر دو در بازی رفت مصدوم شدند)، عدم حضور ادن ازار در خط میانی به دلیل مصدومیت و نبود فرانک لمپارد و جان اوبی میکل که هر دوی آنها دو اخطاره هستند، باشد. ساموئل اتوئو، مهاجم کامرونی چلسی هم یکی دیگر از بازیکنانی است که مصدوم است و حضور وی در بازی فرداشب قطعی نیست.

در سمت مقابل وضعیت اتلتیکومادرید اسپانیا خیلی با چلسی فرق ندارد. شاگردان دیه گو سیمئونه به لطف پیروزی که در هفته جاری برابر والنسیا کسب کردند روحیه خود را تقویت کرده اند. این پیروزی یک گله که در ورزشگاه مستایا رقم خورد، حاشیه امنیت چهار امتیازی روخی بلانکو در صدر جدول رده بندی لالیگا را حفظ کرد و این در شرایطی است که تنها سه هفته دیگر به پایان این رقابت ها باقی مانده است.

اتلتیکومادرید برخلاف چلسی شانس بیشتری برای قهرمانی در لیگ دارد و به همین سبب در بازی برابر والنسیا با ترکیب اصلی خود به میدان رفت و از نظر قوای جسمانی شاید در سطح پایین تری از میزبان انگلیسی خود قرار داشته باشد. تمرکز مردان سیمئونه هم روی لالیگاست و هم روی لیگ قهرمانان اروپا. سوای این موضوع چلسی از امتیاز میزبانی بهره می برد که این کار اتلتیکو را سخت تر می کند به خصوص که چلسی بهترین تیم این فصل لیگ برتر در کسب نتیجه از بازی های خانگی اش بوده است.

آبی پوشان لندن در ۱۸ بازی خانگی خود در این فصل از رقابت های لیگ برتر انگلیس ۴۷ امتیاز کسب کرده اند، ۳۲ گل زده اند و تنها ۱۱ گل خورده اند که این آمار آنها را به طور مشترک با آرسنال به قوی ترین تیم های دفاعی لیگ در بازی های خانگی تبدیل کرده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر