|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۵۶

فرهنگ ایرانی بخشی از من است

مدافع راست تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد اگر آمریکا هم مانند ایران اشتیاق زیادی برای حضور من در تیم ملی نشان می داد به ایران نمی آمدم.

به گزارشخبرگزاری فارس، استیون بیت آشور که متولد آمریکا است در این مدت چند مساله بسیار مهم در زندگی خود را مشخص کرده است.

نخست اینکه او برای تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به میدان خواهد رفت و کاری هم به مسایل سیاسی ندارد. «به تنها چیزی که فکر می کنم فوتبال است. این یک فرصت بزرگ است. به خصوص اینکه در یک تورنمنت بین المللی بازی می کنم.»

مساله دومی که بیت آشور آن را روشن تر از پیش بیان کرده این است که اگر تیم ملی فوتبال آمریکا نیز با اشتیاقی که ایرانی ها برای حضور وی در تیم ملی داشتند به او پیشنهاد ماندن در آمریکا را می داد بدون شک او در آمریکا می ماند اما این موضوع هیچ گاه اتفاق نیفتاد.

بیت آشور که از والدینی ایرانی در سن خوزه متولد شده در این مورد گفت: اگر همه چیز در تیم ملی آمریکا خوب بود بدون شک رفتن من به تیم ملی ایران هرگز اتفاق نمی افتاد.

وی در مورد حضور خود در تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی هم گفت: این بزرگترین رخداد دنیای فوتبال است و بهترین بازیکنان در آن حضور می یابند. وقتی کودک هستید، رویای حضور در جام جهانی را در سر می پرورانید. اینکه شانس داشته باشید در جام جهانی حضور یابید خیلی عالی است.

بیت آشور توسط کارلوس کی روش و دستیار وقتش، امید نمازی، به تیم ملی ایران دعوت شد. وی در مورد نحوه برخورد هم تیمی هایش گفت: بین پنج تا ۱۰ دقیقه احساس کردم آنها برادرهای من هستند. این فرهنگ ایرانی ها است که خونگرم هستند.

البته استیون نمی تواند زبان پارسی را خوب صحبت کند زیرا از زمانی که پنج سال داشته به ایران نیامده بود. به گفته خودش فرهنگ ایران را دوست دارد. پدر او، ادوارد، یک مهندس الکترونیک بازنشسته از شرکت اَپل است و مادرش، پری، درست همانند بسیاری از ایرانی های سنتی است.

«فرهنگ ایران بخشی از زندگی من است. شما می دانید والدین تان در کجا متولد شده اند. به همین خاطر می دانم روابط قوی ای دارم.»

انتهای پیام / د

ارسال نظر